tv dielli
kek
MIT
Airport Adem Jashari
Fillimi / Institucionet / Përkujtohen heronjt Fehmi e Xhevë Lladrovci, në 21 vjetorin e rënies së tyre

Përkujtohen heronjt Fehmi e Xhevë Lladrovci, në 21 vjetorin e rënies së tyre

Në shënim të 21 vjetorit të rënies së heronjve Fehmi e Xhevë Lladrovci, kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari së bashku me nënkryetarin Nuredin Lushtaku, drejtor të drejtorive komunale, asambleistë, si dhe i shoqëruar edhe nga kryetari i Komunës së Drenasit me stafin e tij dhe shumë delegacione nga vendi, kanë bërë homazhe dhe kanë venë kurora me lule pranë shtatorëve të Fehmi e Xhevë Lladrovcit në Drenas dhe në varrezat e Dëshmorëve në fshatin Gllanasellë. Ndër të tjera kryetari Jashari ka theksuar: “Fehmi dhe Xhevë Lladrovci, ishin ndër figurat kyçe të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Në përvjetorin e rënies së tyre, për të kujtuar heroizimin e tyre drejt rrugës për Liri, bëmë nderime, së bashku me kryetarin Ramiz Lladrovci, nënkryetarin Nuredin Lushtaku, deputetë, asambleistë dhe qytetarë, pran shtatorës së tyre në Drenas dhe në varrezat e fshatit Gllanasellë.

Lavdi jetës dhe veprës heroike të Fehmi dhe Xhevë Lladrovci!

Lavdi të gjithë dëshmorëve të rënë për Liri!”

Kontrolloni gjithashtu

Ministri Mustafa takoi kryetarin e Shoqatës së Prodhuesve të Qumështit

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural në politikat mbështetëse për bujqësinë do ta ketë ...