MIT KS
Fillimi / Lajmet / Philip Kosnett: Jam i kënaqur ta shoh Kuvendin duke mbajtur seancën e mocionit të votëbesimit ndaj Qeverisë Kurti
Philip Kosnett: Jam i kënaqur ta shoh Kuvendin duke mbajtur seancën e mocionit të votëbesimit ndaj Qeverisë Kurti

Philip Kosnett: Jam i kënaqur ta shoh Kuvendin duke mbajtur seancën e mocionit të votëbesimit ndaj Qeverisë Kurti

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, përmes një postimi ka mbështetur seancën e sotme që do të mbajë Kuvendi i Kosovës, për të votuar mocionin e votëbesimit për Qeverinë Kurti. “Jam i kënaqur ta shoh Kuvendin duke mbajtur seancën e mocionit të votëbesimit. Ambasadori Kosnett tregon se i ka thënë kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit, se është e rëndësishme që të respektohet kushtetua e vendit nga Kuvendi dhe institucionet e tjera. “Siç i kam thënë kryeministrit Kurti sot, është e rëndësishme që Kuvendi dhe gjitha institucionet ta respektojnë Kushtetutën”, ka shkruar tutje Kosnett.

 

Kontrolloni gjithashtu

Rreth 30 mijë qytetarë të Kosovës kanë hyrë në Shqipëri gjatë fundjavës për të pushuar në bregdetin shqiptar

Rreth 30 mijë qytetarë të Kosovës kanë hyrë në Shqipëri gjatë fundjavës për të pushuar në bregdetin shqiptar

Gjatë fundjavës, ishin rreth 30 mijë qytetarët kosovarë që zgjodhën të vizitojnë bregdetin në Shqipëri, ...