Ambasadori amerikan në Tiranë, z. Lu iu ka bërë palëve një propozim të ri për Reformën

Ambasadori amerikan në Tiranë, z. Lu iu ka bërë palëve një propozim të ri për Reformën

Në përfundim të takimeve në Tiranë, ndihmës-sekretarja amerikane e Shtetit, Victoria Nuland, ka bërë të ditur se në tryezën e negociatave ka ardhur një propozim i ri për Reformën në Drejtësi, i cili ka mbështetjen e SHBA-ve. Sipas saj, propozimi i ri është një propozim hibrid me ide nga qeveria dhe opozita dhe në përputhje me Komisionin e Venecias. “Ambasadori Lu iu ka bërë palëve një propozim të ri për Reformën. Propozimi i ri është propozim hibrid me ide nga qeveria dhe opozita. Propozimi i ri në përputhje me Komisionin e Venecias, ka mbështetjen time, të Washingtonit dhe drejtuesve të tij. Për propozimin e ri për Reformën kam diskutuar me Ramën dhe Bashën, koha të arrihet një marrëveshje.”, deklaroi Nuland në përfundim të takimit me kryeministrin Rama.

Kontrolloni gjithashtu

Memli Krasniqi

Memli Krasniqi: Dje ishte një ditë e hidhur për Kosovën, pasi dështoi të anëtarësohet në Këshillin e Evropës

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka thënë se sot është një ditë …