Joe Biden: E paralajmëron ISIS-K, se ende nuk e kanë mbaruar luftën me ta, Shtetet e Bashkuara të amerikës

Presidenti i SHBA-ve, Xho Bajden ka paraqitur një pako të re ndihme ushtarake për Ukrainën

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Xho Bajden njoftoi sot se ka paraqitur një pako të re ndihme ushtarake për Ukrainën për luftën e saj kundër pushtimit nga Rusia. Gjatë një takimi me presidentin ukrainas Volodymyr Zelenskyi, i cili u mbajt në Japoni, presidenti, Xho Biden tha se SHBA-ja po bënë gjithçka që mundet për të forcuar mbrojtjen e Ukrainës, në luftën e nisur nga Rusia më 24 shkurt të vitit të kaluar. Kjo pako ndihmash përfshinë municion, artileri dhe automjete të blinduara. Nga ana tjetër, presidenti I Ukrainës, Volodimir Zelenski ka shkruar se bota ka fuqi të mjaftueshme për të detyruar Rusinë të bëjë paqe.

Kontrolloni gjithashtu

Rrezarta Krasniqi: Kompromiset në dëm të Kosovës kjo qeveri i ka bërë standard të politikës së jashtme

Deputetja e LDK-së, Rrezarta Krasniqi, nuk beson që do të hiqen sanksionet e vendosura nga BE-ja

Deputetja e LDK-Së, Rrezarta Krasniqi nuk besojnë që do të hiqen sanksionet e vendosura nga …