Limak Kosovo
Fillimi / Lajmet / Prokuroria Themelore ka lëshuar urdhëresë që trupi i pajetë i Arzana Krajës të dërgohet për obduksion
Prokuroria Themelore ka lëshuar urdhëresë që trupi i pajetë i Arzana Krajës të dërgohet për obduksion

Prokuroria Themelore ka lëshuar urdhëresë që trupi i pajetë i Arzana Krajës të dërgohet për obduksion

Arzana Kraja, bija e kryetarit të Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës, Mehmet Kraja është gjetur sot pa shenja jete në lagjen “Kalabria” në Prishtinë. Lidhur me rastin, Prokuroria Themelore në Prishtinë ka lëshuar urdhëresë që trupi i pajetë të dërgohet për obduksion. Ju njoftojmë se prokurori kujdestar për trupin e pa jetë ka lëshuar urdhëresë për obduksion në Institutin e Mjekësisë Ligjore, derisa pritet raportit i autopsisë për zbulimin e rrethanave të vdekjes”, ka deklaruar, për mediet, zëdhënësja e Prokurorisë Themelore në Prishtinë, Laureta Ulaj.

Kontrolloni gjithashtu

Kryetari Thaçi e kujton masakrën e Srbrenicës në të cilën para 25 viteve u vranë mbi 8 mijë civilë nga forcat serbe

Kryetari Thaçi e kujton masakrën e Srbrenicës në të cilën para 25 viteve u vranë mbi 8 mijë civilë nga forcat serbe

Kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi ka përkujtuar masakrën e Srbrenicës në Bosnje e Hercegovinë ku ...