Ramiz Rizaj: Në 9 vjetorin e rënies heroike përkujtohet heroi, Beg Rizaj

Për nder të 9 vjetorit të rënies heroike të Beg Rizaj, organizohen homazhe.
Ftoheni qe të merrni pjesë në homazhe të premten me 10.05.2024 pranë shtatores të Heroit në orën 10:30.
Në Kompleksin Memorial në Gllogjan homazhe duke filluar nga orën 11 oo, në nderim të Heroit të Kombit Beg Rizaj!
Lavdi Dëshmorëve dhe Heronjëve të Kombit!

Kontrolloni gjithashtu

Më 16 korrik 2024,në orë 12:00, në sallën e Kuvendit të Komunës se Deçanit, përkujtohet prof. dr. Sylë Tahirsylaj

Në emër të Lidhjes së Historianëve të Kosovës “Ali Hadri” dega në Deçan dhe në …