Ramush Haradinaj, i ndau medaljen, “Me Besim në Zot, Atdhe e Shtet”, ish-kryeministrit të Anglisë, Tony Blair

Ramush Haradinaj, i ndau medaljen, “Me Besim në Zot, Atdhe e Shtet”, ish-kryeministrit të Anglisë, Tony Blair

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ia ka ndarë medaljen “Me Besim në Zot, Atdhe e Shtet” ish-kryeministrit të Britanisë së Madhe, Tony Blair. Haradinaj ka shkruar se populli i Kosovës është falënderues për mbështetjen dhe angazhimin e Tony  Blairit në realizimin e ëndrrës shekullore për liri dhe pavarësi. Me respekt dhe mirënjohje, për shërbimin, rolin dhe kontributin e tij në ndalimin e gjenocidit, mbështetjen e çlirimit të Kosovës dhe mbrojtjen e të drejtës sonë për një shtet të pavarur, kryeministrit Tony Blair, në 25-vjetorin e çlirimit, i dedikova medaljen ‘Me Besimin në Zot, Atdhe dhe Shtet’”, ka shkruar Haradinaj

Kontrolloni gjithashtu

Lajçak

Emisari i BE-së, Miroslav Lajçak, deklaron se Ballkani Perëndimor ka prioritet bashkëpunimin me Mbretërinë e Bashkuar

I dërguari i Bashkimit Europian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, është  shprehur optimist për rëndësinë …