Sot janë përkujtuar dëshmorët dhe martirët e fshatit Dejnë të Rahovecit

Sot janë përkujtuar dëshmorët dhe martirët e fshatit Dejnë të Rahovecit

Në fshatin Dejnë të Komunës së Rahovecit u përkujtuan dëshmoret Arben Bytyqi, Ramiz Krasniqi, Bekim Bytyqi, Qemajl Bytyqi, Xhevdet Krasniqi, Milaim Morina dhe Martirët: Driton Hoti, Sevdije Hoti, Minkadise Bytyqi, Leonora Bytyqi, Shpresa Bytyqi, Gani Morina dhe Muhamet Hoti. Në shenjë respekti për jetën dhe veprën e të rënëve të fshatit Dejnë, kryetari i Komunës së Rahovecit, Idriz Vehapi me bashkëpunëtor, familjar dhe bashkëluftëtar të dëshmorëve sot kanë bërë homazhe pranë lapidareve dhe kanë vënë buqetë lulesh.

Kontrolloni gjithashtu

Besian Mustafa: Për mosvaksinimin e qytetarëve fajtor është Qeveria e cila po dëshiron ta vendos vendin përsëri në karantinë

Besian Mustafa: Për zgjedhje, së pari Kryeministri duhet të jap dorëheqje pastaj vazhdojnë procedurat

Lidhja Demokratike e Kosovës iu ka përgjigjur letrës së kryetarit të PDK-së Memli Krasniqi, i …