Sot ka ndërruar jetë veterani i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Muhamet Uka nga fshati Gllogoc i Lipjanit

Sot ka ndërruar jetë veterani i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Muhamet Uka nga fshati Gllogoc i Lipjanit

Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ,dega në Lipjan ka bërë të ditur se sot ka ndërruar jetë Veterani i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Muhamet Uka nga fshati Gllogoc i Lipjanit. Varrimi i të ndjerit do të bëhet sot më 8 dhjetor 2022, në varrezat e fshatit të tij të lindjes Gllogoc, duke filluar në orën 14:00. Në emër të Veteranëve të UÇK-së, dega në Lipjan, i shprehim ngushëllime ma të sinqerta familjes Uka, shokëve të tij të idealit si dhe miqve e farefisit.

Kontrolloni gjithashtu

Berisha: 5581 lëndë i mbyllëm vetëm gjatë vitit 2022

Valon Berisha, drejtor i Financave në Byronë Kosovare të Sigurimit (BKS) tregon se vetëm gjatë …