MIT
mbpzhr 2018
kek
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Sot, më 25 mars 2019 bëhen 20 vjet që nga masakra e Celinës, Fortesës e Brestocit të Rahovecit
Sot, më 25 mars 2019 bëhen 20 vjet që nga masakra e Celinës, Fortesës e Brestocit të Rahovecit

Sot, më 25 mars 2019 bëhen 20 vjet që nga masakra e Celinës, Fortesës e Brestocit të Rahovecit

Sot, më 25 mars 2019bëhen 20 vjet që nga masakra e Celinës, Fortesës e Brestocit në komunë të Rahovecit, ku forcat ushtarake e policore serbe vranë shumë civilë të pafajshëm atë ditë. Nga dora e kriminele serbe të ku u vranë 75 civilë në Celinë, 69 në Fortesë, 49 në Brestoc të Rahovecit, ku ranë edhe pesë dëshmorë. Masakrat u kryen një ditë pas fillimit të bombardimeve ajrore nga forcat e NATO-s kundër makinerisë serbe në Kosovë e në Serbi.

Kontrolloni gjithashtu

Elisa Spiropali: “Persona non grata” po shpallet vetë Ilir Meta, jo OSBE-ja

Elisa Spiropali: “Persona non grata” po shpallet vetë Ilir Meta, jo OSBE-ja

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin dhe zëdhënëse e Qeverisë së Shqipërisë, Elisa Spiropali ...