kek
Airport Adem Jashari
MIT
Fillimi / Lajmet / Sot në Gjilan janë vendosur shtatoret e Agim Ramadanit dhe mulla Idriz Gjilanit
Sot në Gjilan janë vendosur shtatoret e Agim Ramadanit dhe mulla Idriz Gjilanit

Sot në Gjilan janë vendosur shtatoret e Agim Ramadanit dhe mulla Idriz Gjilanit

Me rastin e festës së Flamurit në Gjilan është vendosur shtatorja e Agim Ramadanit dhe mulla Idriz Gjilanit. Në ceremoninë e inaugurimit të dy shtatoreve kanë marrë pjesë përfaqësues të institucioneve lokale e qendrore dhe qytetarë të shumtë. Pas inaugurimit,  kryetari i Gjilanit dhe iniciatori i ngritjes së shtatoreve, Lutfi Haziri, ka thënë se tani  do të bashkëjetojnë dhe komunikojnë në mes vete Idriz Seferi, Mulla Idriz Gjilani e Agim Ramadani. Ndërsa ministri në detyrë i Mbrojtjes, Rrustem Berisha, pasi ka përgëzuar kryetarin e e Gjilanit për inicimin për ngritjen e shtatoreve, ka thënë se ky akt do të na e kujtojë gjithmonë madhështinë e veprës së këtyre heronjve. Ish -komandanti i Zonës Operative të Karadakut, Ahmet Isufi, ka thënë se ngritja e shtatoreve të kolosëve, tregon për një sublimim të të gjitha vlerave tona kombëtare e historike.

 

Kontrolloni gjithashtu

Server: Donald Trump po kërkon ndonjë sukses ndërkombëtar që do të largonte vëmendjen nga gjyqi në Senat

Server: Donald Trump po kërkon ndonjë sukses ndërkombëtar që do të largonte vëmendjen nga gjyqi në Senat

Analisti, Daniel Serwer, profesor në Universitetin Johns Hopkins në Washington ka deklaruar se  dialogu me ...