tv dielli
Airport Adem Jashari
kek
MIT
Fillimi / Lajmet / Thaçi: SHBA-të të mbajnë rol udhëheqës në proceset në Kosovë dhe në rajonin e Ballkanit Perëndimor
Thaçi: SHBA-të të mbajnë rol udhëheqës në proceset në Kosovë dhe në rajonin e Ballkanit Perëndimor

Thaçi: SHBA-të të mbajnë rol udhëheqës në proceset në Kosovë dhe në rajonin e Ballkanit Perëndimor

Kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar udhëheqësit e dy fondacioneve ndër më të rëndësishmet në Uashington, me të cilët ka biseduar për nevojën që Shtetet e Bashkuara  të mbajnë rol udhëheqës në proceset në Kosovë dhe në rajonin e Ballkanit Perëndimor. Në takimin e parë me James Carafano, nënkryetar i Fondacionit, Thaçi u shpreh se Kosova aspiron anëtarësimin në NATO dhe në BE. Ndërsa, në takimin me z. Harman në “The Wilson Center”, Thaçi u shpreh se Kosova është shumë me fat që në Uashington gëzon mbështetje  në të gjitha fushat.

Kontrolloni gjithashtu

Henry Kissinger: Koronavirusi mund të shkaktojë një “katastrofë ekonomike” që mund të zgjasë për breza të tërë

Henry Kissinger: Koronavirusi mund të shkaktojë “katastrofë ekonomike” që mund të zgjasë për breza të tërë

Ish-sekretari amerikan i shtetit Henry Kissinger ka paralajmëruar se koronavirusi mund të shkaktojë një “katastrofë ...