kek
mbpzhr 2018
Airport Adem Jashari
MIT
Fillimi / Lajmet / Xhavit Haliti: Duke i kujtuar dëshmorët dhe martirët e kombit e kujtojmë luftën e lavdishme të UÇK-së
Xhavit Haliti: Duke i kujtuar dëshmorët dhe martirët e kombit e kujtojmë luftën e lavdishme të UÇK-së

Xhavit Haliti: Duke i kujtuar dëshmorët dhe martirët e kombit e kujtojmë luftën e lavdishme të UÇK-së

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, i cili pritet të jetë në listën për deputet nga PDK, Xhavit Haliti ka marrë pjesë në zbuluam pllakën përkujtimore për dëshmorët Ramiz e Sherif Brahimaj dhe për martirët Rexhep, Mursel e Nemka Brahimaj, në lagjen Haxhiaj në Novosellë të Pejës. “Historikisht në këtë lagje kanë kumbuar krismat e pushkëve të lirisë. Kështu ishte edhe në luftën e fundit. Duke kujtuar këta dëshmorë dhe martirë, kujtojmë luftën e lavdishme të UÇK-së”, ka shkruar ai.

Kontrolloni gjithashtu

Kryeministri i Rusisë, Dmitry Medvedev, zotohet për t’i forcuar edhe më tej marrëdhëniet me Serbinë

Kryeministri rus, Dmitry Medvedev, të shtunën është zotuar për t’i forcuar edhe më tej marrëdhëniet ...