Ravi Batra: Kryeministri, Edi Rama, ka goditur padrejtësinë djallëzore kundër Kosovës dhe Hashim Thaçit, nga Gjykata Speciale

Edi Rama ka folur lidhur me letrën e Gjermanisë, Francës dhe Italisë për projektin Evropian të Asociacionit

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka folur lidhur me letrën e fundit nga Gjermania, Franca dhe Italia drejtuar Kosovës, ku kërkohet që projekti i asociacionit të dërgohet në Gjykatën Kushtetuese të jetë Drafti Evropian. Në një deklaratë për mediat, Rama theksoi se autoritetet e Kosovës janë të pavarura dhe të afta për të marrë vendimet që i shohin të arsyeshme. Unë nuk mund të flas me sikur, autoritetet e Kosovës janë autoritete që mund të bëjnë atë që e shohin të arsyeshme. Nuk më takon mua të bëj komentatorin apo analistin e gjërave që ndodhin në Kosovë. Por unë di një gjë edhe me koston që ushtria online e Kosovës më sulmon si tradhtar dhe nuk më intereson se po të ishin të gjithë tradhtar si puna ime, sot Kosova do të ishte në Këshillin e Evropës. Kosova nuk e ka me Serbinë dialogun. Kosova e ka dialogun me BE-në. Kosova nuk e ka objektivë të integrohet në BE, Kosova e ka objektiv të bashkohet me BE dhe të bëhet anëtar i familjes së Perëndimit duke pasur parasysh që Lindja është Rusia,” shpjegoi Edi Rama.

Kontrolloni gjithashtu

Eman Rrahmani

Eman Rrahmani: Biseda telefonike e Mimoza Kusarit me Millan Radojçiqin është skandal politik

Deputeti i Vetëvendosjes, Eman Rrahmani, e ka quajtur skandaloze bisedën telefonike të shefes së grupit …