KEK
Fillimi / Lajmet / Gjatë 24 orëve të fundit janë evidentuar 119 të shëruar, 61 të infektuar dhe dy të vdekur
Sot në Prishtinë lansohet fushata “Së bashku kundër COVID-19” pë të rritur vetëdijen e respektimit të masave

Gjatë 24 orëve të fundit janë evidentuar 119 të shëruar, 61 të infektuar dhe dy të vdekur

Mga raporti i Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës mësohet se gjatë 24 orëve të fundit janë evidentuar 119 të shëruar, 61 të infektuar dhe dy të vdekur. “Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 464 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 61 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar 2 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv (1 rast nga spitali rajonal i Gjilanit dhe 1 rast nga Mjekimi Intensiv Qendror-COVID). Numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 12.570 raste, kurse numri i rasteve aktive është 1.880, njofton IKSHPK.

Kontrolloni gjithashtu

Kryetarët e Komunave kërkojnë që të shkurtohet faza e dytë e masave në mënyrë që humbjet ekonomike të mos jenë më të mëdha

Thirrjeve globale për fuqizimin ekonomik të grave i është bashkuar edhe Kosova

Nismës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës për fuqizimin ekonomik të grave i është bashkuar ...