tv dielli
Airport Adem Jashari
kek
MIT
Fillimi / Lajmet / Kryekuvendari Kadri Veseli kujtoi dëshmorët e rënë më 10 gusht 1998 në Dukagjin dhe në Kaçanik
Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli

Kryekuvendari Kadri Veseli kujtoi dëshmorët e rënë më 10 gusht 1998 në Dukagjin dhe në Kaçanik

Kryekuvendari Kadri Veseli kujtoi në 21-vjetorin e rënies në frontet e luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dëshmorët: Bekim Berisha-Abeja, Xheladin Kurtaj, Agim Bajrami, Bedri Shala, Besnik Begunca, Elton Zherka dhe Përmet Vula. Duke shprehur nderimin për veprën e tyre heroike, Veseli tha se Kosova është ende larg vendit për të cilin luftuan dhe ëndërruan Abeja me shokë. Veseli theksoi se luftës çlirimtare duhet t’ia heqim njollën prej abuzimit me veteranët e rremë. “Për të nderuar kujtimin e veprës së tyre, ne duhet t’ia heqim njollën që i është vënë luftës sonë çlirimtare prej abuzimit me veteranët e rremë. Ua kemi borxh dëshmorëve që të bëjmë më të mirën për UÇK-në dhe vendin tonë”, tha ai.

Kontrolloni gjithashtu

Ministri Vitia propozon kufizimin e qarkullimit të automjeteve dhe qytetarëve si masa të tjera kundër COVID-19

Vitia: Në IKSHPK kanë arritur 7 mijë teste për të detektuar sëmundjen COVID-19

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia ka njoftuar se në Institutin Kombëtar të Shëndetit ...