MIT
Airport Adem Jashari
tv dielli
kek
Fillimi / Lajmet / LDK dëshiron pushtet të balancuar dhe pёrgjegjёsi tё pёrbashkёta në një koalicion më Lëvizjen Vetëvendosje
Isa Mustafa pret nga Kurti që sot ta heq taksën, ta anuloj shkarkimin e Veliut dhe t'i kërkoj falje LDK-së

LDK dëshiron pushtet të balancuar dhe pёrgjegjёsi tё pёrbashkёta në një koalicion më Lëvizjen Vetëvendosje

Kryesia e Lidhjes Demokratike tё Kosovёs, nё mbledhjen e mbajtur të hënën ka trajtuar situatёn pas konstituimit tё Kuvendit tё Kosovёs. Sipas një komunikatë të dërguar medieve, ky subjekt politikë vlerёson se ёshtё nё interesin mё tё mirё tё vendit implementimi i rezultatit tё zgjedhjeve tё 6 tetorit 2019 dhe krijimi i intstitucioneve. Aty  thuhet se LDK-ja konsideron se partisё qё ka dalё e para i takon pёrgjegjёsia pёr tё themeluar institucionet. Sipas kësaj partie pushtetet e balancuara dhe pёrgjegjёsitё e pёrbashkёta janё jetike pёr funksionimin e koalicionit tё mundshёm, si dhe pёr funksionimin demokratik tё institucioneve.

Kontrolloni gjithashtu

Rasim Lajiq: Aplikimi i reciprocitet, të paralajmëruar nga Kosova, është më i keq sesa taksa prej 100 për qind

Ministri serb, Rasim Lajiq, duke folur për qarkullimin e mallrave, pas heqjes së taksës më ...