Më 8 qershor 2024,mbahet koncerti “Shkurte Fejza – 50 Vjet Zëri i Kombit”

Më 8 qershor 2024, Prishtina do të mirëpresë një ngjarje të jashtëzakonshme muzikore: koncertin “Shkurte Fejza – 50 Vjet Zëri i Kombit”. Ky koncert shënon kulmin e karrierës së ndritshme të këngëtares së shquar, Shkurte Fejza, e cila ka frymëzuar shqiptarët për pesë dekada me zërin e saj të fuqishëm dhe mesazhet e dashurisë për Kosovën dhe identitetin shqiptar. Koncerti, 100% live, do të përfshijë mbi 40 anëtarë të një orkestre të madhe harmonie dhe premton të jetë një nga më të mëdhenjtë ndonjëherë në kryeqytet. Eventi do të mbahet në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë në orën 20:00, me hapjen e dyerve për publikun në orën 19:00. Hyrja është pa pagesë, një dhuratë nga “bilbili i Kosovës” për të gjithë adhuruesit e saj.

Në koncert do të marrin pjesë edhe artistë të tjerë të njohur, duke shtuar surpriza të veçanta. Ky moment historik do të mbetet në kujtesën e të gjithëve për shumë vite që do të vijnë.

Mos e humbisni këtë ngjarje unike që feston një ikonë të muzikës shqiptare dhe vlerat e kombit tonë.

Kontrolloni gjithashtu

Ferat Shala: Naim, largimi yt i papritur është i vështirë për t’u pranuar

 Të nderuar miq, familjarë, bashkëluftëtarë dhe bashkëvendës, me pikëllim të thellë ju njoftojmë për ndarjen …