Sinani ING

Ministri, Enver Hoxhaj, gjatë Samitit në Trieshtë është takuar me kancelaren gjermane, Angela Merkel

Ministri, Enver Hoxhaj, gjatë Samitit në Trieshtë është takuar me kancelaren gjermane, Angela Merkel

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj, gjatë Samitit në Trieshtë është takuar me kancelaren gjermane, Angela Merkel, të cilën e ka falënderuar për mbështetjen e saj dhe të Gjermanisë për Kosovën, pavarësinë dhe shtetndërtimin në gjithë këto vite. Në takimin me zonjën Merkel, Hoxhaj ka shprehur nevojën për të vazhduar përkrahjen e Gjermanisë për Kosovën dhe rajonin në këto kohë të vështira dhe të paqëndrueshme. Ai ka theksuar se mbështetja e Gjermanisë për Kosovën është e rëndësisë së jashtëzakonshme, ndërsa edhe ka ftuar kancelaren Merkel që të vijë për vizitë në Kosovë.

Kontrolloni gjithashtu

Blinken: Nëse zbatohet marrëveshja mes Kosovës e Serbisë, pavarësia e saj do të pranohet nga 5 vendet e BE-së që ende nuk e kanë njohur

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken u shpreh se nëse marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë …