MIT KS
Fillimi / Njoftime / Në moshën 74 vjeçare është ndarë nga jeta këngëtarja Shahindere Bërlajolli-Stafaj
Në moshën 74 vjeçare është ndarë nga jeta këngëtarja Shahindere Bërlajolli-Stafaj

Në moshën 74 vjeçare është ndarë nga jeta këngëtarja Shahindere Bërlajolli-Stafaj

Në moshën 74 vjeçare është ndarë nga jeta njëra prej ikonave të muzikës së lehtë popullore shqiptare, Shahindere Bërlajolli. Lajmin e ka bërë të ditur djali i këngëtares, muzikanti Ardit Stafa përmes një postimi në rrjetin social ku ka treguar se nëna e tij ka ndërruar jetë pas mesnate. Që nga viti 1959, në moshën 13 vjeçe, Shahinderja është bërë solistja e parë më e reja profesioniste në muzikën artistike popullore. Hitet e mëdha të Shahinderes sot përpunohen nga këngëtarë të ndryshme të estradës shqiptare.

Kontrolloni gjithashtu

Veprat e kompozitorëve të Kosovës, premierë në Londër

Veprat e kompozitorëve të Kosovës, premierë në Londër

Vepra « Trio» e Kreshnik Aliçkaj dhe « Optio » e Memli Kelmendit, do të ...