KEK
Fillimi / Lajmet / Nga 974 mostra të testuara 124 raste kanë rezultuar pozitiv me virusin korona kurse janë shëruar 49 të tjerë
Nga 974 mostra të testuara 124 raste kanë rezultuar pozitiv me virusin korona kurse janë shëruar 49 të tjerë

Nga 974 mostra të testuara 124 raste kanë rezultuar pozitiv me virusin korona kurse janë shëruar 49 të tjerë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 974 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 124 raste pozitive. Brenda 24 orëve nuk është raportuar asnjë rast i vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Numri total i rasteve pozitive është 17.263 raste nga 82.678 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 657 raste të vdekjes. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 49 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 14.836 raste, kurse numri i rasteve aktive është 1.770.

Kontrolloni gjithashtu

Time Kadrijaj: Burri i Vjosa Osmanit merr pagë nga shteti i Kosovës por rrallë herë duket në vendin e tij të punës

Time Kadrijaj: Burri i Vjosa Osmanit merr pagë nga shteti i Kosovës por rrallë herë duket në vendin e tij të punës

Deputetja nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Time Kadrijaj, kërkon llogari nga bashkëshorti ...