Faton Klinaku nga Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së thotë se me qeverinë aktuale i kanë shkëputur gjërat

Përfaqësuesi i OVL-UÇK-së, Faton Klinaku reagon lidhur me deklaratat e Qeverisë për luftë dhe mobilizimin e popullit

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Faton Klinaku, ka reaguar kundër  deklaratave të zyrtarëve të lartë të Kosovës lidhur me mundësinë e një sulmi të mundshëm nga Serbia. Ai saktëson  se të thuhet se duhet të jemi gati për luftë, ndërsa nuk ndërmerren hapa për mobilizimin e popullit të Kosovës për luftë, është një formë e hipokrizisë. Klinaku saktëson  kjo qasje duhet të shoqërohet me veprime konkrete për të përgatitur popullin për çdo eventualitet të mundshëm.

 

Kontrolloni gjithashtu

Lajçak

Emisari i BE-së, Miroslav Lajçak, deklaron se Ballkani Perëndimor ka prioritet bashkëpunimin me Mbretërinë e Bashkuar

I dërguari i Bashkimit Europian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, është  shprehur optimist për rëndësinë …