mbpzhr 2018
Airport Adem Jashari
kek
MIT
Fillimi / Institucionet / Përkujtohet 20 vjetori i ofensivës serbe mbi popullatën e fshatit Skifteraj

Përkujtohet 20 vjetori i ofensivës serbe mbi popullatën e fshatit Skifteraj

Në 20 vjetorin e rënies së Selami e Mehmet Ismajlit nga fshati Skifteraj, në varrezat e dëshmorëve në Viti, përfaqësues të Institucioneve komunale, Organizatave të dala nga lufta, si dhe qytetarë të tjerë, vendosën lule mbi varret e tyre. Ndryshe, është edhe përvjetori i 20-të që kur forcat ushtarake e paramilitare serbe, sulmuan popullatën e fshatit Skifteraj, ku pati të vrarë, të plagosur edhe shtëpi të djegura. Me rastin e këtij përvjetori, në orët e pasdites në lokalet e shkollës do të mbahet një tubim përkujtimor, ndërsa do bëhen edhe homazhe tek varrezat e të vrarëve.

Kontrolloni gjithashtu

Komuna e Vitisë e gatshme të bashkëpunoj për rregullimin e sistemit të ujitjes në tokat bujqësore me Komasacion

Kryetari i komunës së Vitisë, Sokol Haliti dhe drejtoresha për Gjeodezi, Kadastër dhe Pronë, Majlinda ...