KEK
Fillimi / Institucionet / Sezoni dimëror me destinacione shtesë nga Eurowings dhe Wizzair nga ANP “Adem Jashari”
Një kontingjent i masave mbrojtëse dhe pajisjeve mjekësore, donacion i Turqisë sot arrinë në Kosovë

Sezoni dimëror me destinacione shtesë nga Eurowings dhe Wizzair nga ANP “Adem Jashari”

Nga dita e martë (17.12.2019) Kompania Eurowings fillon me destinacionin e Frankfurtit për të vazhduar me Wizz air në destinacionin e Vienës.

Një sezon dimërore e suksesshme sapo ka filluar në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës, “Adem Jashari” duke sjellë fluturime shtese për dy qytetet të mëdha siç janë Frankfurti dhe Viena.

Nga data 17 Dhjetor 2019 kompania ajrore Eurowings fillon fluturimet për dhe nga Frankfurti dy herë ne jave gjate sezonës dimërore 2019 për të vazhduar më tej me fluturime tri herë në javë gjatë vitit 2020.

Ndërkaq vetëm një ditë më vonë me 18 Dhjetor 2019 kompania Iow Cost Wizz Air do të filloj me fluturime për në destinacionin e Vienës. Kjo kompani do të filloj fluturimet tri herë në javë gjatë sezonit të vitit 2019 ndërkaq katër herë në javë gjatë vitit 2020.

Kontrolloni gjithashtu

Latifi: Lum kombi që ka të tillë burra trima si Shkëlzeni me shokë

Kryetari i komunës së Rahovecit Smajl Latifi përmes një shkrimi në facebook i ka kujtuar ...