Airport Adem Jashari
kek
MIT
mbpzhr 2018
Fillimi / Lajmet / Sot nënshkruhet marrëveshje për Projektin e Qeverisjes se Mirë Financiare, ndërmjet Kosovës dhe Gjermanisë
Sot nënshkruhet marrëveshje për Projektin e Qeverisjes se Mirë Financiare, ndërmjet Kosovës dhe Gjermanisë

Sot nënshkruhet marrëveshje për Projektin e Qeverisjes se Mirë Financiare, ndërmjet Kosovës dhe Gjermanisë

Ministria e Financave organozn ceremonine e nënshkrimit të marrëveshjes Implementuese për Fazën e IV të Projektit për Qeverisjen e Mirë Financiare, ndërmjet Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe Qeverisë së Republikës Federale Gjermanisë. Marrëveshja do të nënshkruhet nga Ministri i Financave Bedri Hamza dhe Ambasadori i Republikës Federale të Gjermanisë në Kosovë Christian Heldt. Ndërsa, pjesëmarrës do të jenë edhe Drejtori i GIZ-së për Kosovën dhe Maqedoninë e Veriut David Oberhuber dhe Udhëheqësja e Projektit të GIZ-së Qeverisja e Mirë Financiare Kadri Jõgiste. Pas nënshkrimit të marrëveshjes do të ketë edhe prononcim për media!

Kontrolloni gjithashtu

Pacolli: Thirrjet e fundit shpërfaqin më së miri tendencën e Gjykatës Speciale për ta kriminalizuar luftën e pastër të UÇK-së

Nënkryetari i komunës së Prishtinës, Selim Pacolli ka shkruar se thirrjet e dy ditëve të ...