KEK
Fillimi / Lajmet / Kadri Veseli: Bizneset private shërbejnë si motorë të zhvillimit dhe janë kontribuuesit më të mëdhenj në buxhetin e shtetit
Veseli: Bizneset private shërbejnë si motorë të zhvillimit dhe janë kontribuesit më të mëdhenj me në buxhetin e shtetit

Kadri Veseli: Bizneset private shërbejnë si motorë të zhvillimit dhe janë kontribuuesit më të mëdhenj në buxhetin e shtetit

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ka vizituar Viprint dhe Mitrometal, dy kompani serioze të Mitrovicës që sikurse shumica e sektorit privat, janë dëmtuar rëndë nga pandemia. Ai ka thënë se PDK-ja është aleate e natyrshme e bizneseve private sikurse janë këto dy, sepse, sipas Veselit, ato shërbejnë si motorë të zhvillimit dhe janë kontribuuesit më të mëdhenj me taksa për buxhetin e shtetit. Por bizneset sipas tij kanë nevojë për më shumë fonde, subvencione, si dhe për rritjen e konsumit të prodhimeve e shërbimeve vendore. Afrimi i dimrit e bën edhe më të rëndë situatën prandaj sipas Veselit është e nevojshme që ata të ndihmohen konkretisht sa më shpejtë.

Kontrolloni gjithashtu

Naim Fetahu zotohet se qysh në mandatin e parë si kryetar i Besianës do t’u jap përgjigje shqetësimeve kryesore të qytetarëve të kësaj komune

Naim Fetahu zotohet se qysh në mandatin e parë si kryetar i Besianës do t’u jap përgjigje shqetësimeve kryesore të qytetarëve të kësaj komune

Kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës për kryetar të Besianës, Naim Fetahu, ka hapur sot ...