Airport Adem Jashari
MIT
kek
Fillimi / Lajmet / Veseli ka përgëzuar drejtuesit e Policisë së Shtetit për punën e jashtëzakonshme në zbatimin e ligjit
Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli ftohet për intervistim nga Gjykata Speciale më 4 dhjetor në Hagë

Veseli ka përgëzuar drejtuesit e Policisë së Shtetit për punën e jashtëzakonshme në zbatimin e ligjit

Kryetari i Kuvendit  të Kosovës, Kadri Veseli ka përgëzuar drejtuesit e Policisë së Shteti për punën e jashtëzakonshme në zbatimin e ligjit në gjithë territorin e vendit dhe krijimin e një ambienti më të sigurt për qytetarët. Ai ka kërkuar të  punohet edhe më shumë që Kosova të jetë shembull i sundimit të ligjit. Ai po ashtu tha se kanë diskutuar edhe për kërkesat që pjesëtarët e Policisë së Kosovës kanë për pensionimin e parakohshëm, sigurimin jetësor dhe sigurimin shëndetësor.  Duhet të punojmë edhe më shumë që Kosova të jetë shembull i sundimit të ligjit, ku secili trajtohet në mënyrë të barabartë dhe të jemi të pakompromis në luftën kundër krimit dhe korrupsionit. Diskutuam edhe për kërkesat që pjesëtarët e Policisë së Kosovës kanë për pensionimin e parakohshëm, sigurimin jetësor dhe sigurimin shëndetësor. Këto janë tri segmente tejet të rëndësishme për këtë institucion dhe ne do t’i adresojmë shumë shpejt ato”, ka shkruar Veseli.

Kontrolloni gjithashtu

Haxhiu:Ministria e Infrastrukturës dhe Ministria e Punëve të Jashtme nuk janë përgjigjur për zbatimin e ligjit

Deputetja e VV-së, Albulena Haxhiu porositë LDK-së të mos barrikadohen pas kërkesës për postin e presidentit

Pas mbledhjes së kryesisë Lëvizjes Vetëvendosje, deputetja nga radhët e saj, Albulena Haxhiu ka porositur ...