Airport Adem Jashari
kek
MIT
Fillimi / Lajmet / Willson: Serbia nuk do ta ketë besimin e bashkësisë ndërkombëtare pa mbyll kapitullin e Kosovës
Zyrtari, Damon Wilson, ka deklaruar se një shtet që merr rrugën drejt BE-së, nuk duhet të pranojë armatim nga Moska

Willson: Serbia nuk do ta ketë besimin e bashkësisë ndërkombëtare pa mbyll kapitullin e Kosovës

Nënkryetari ekzekutiv i Këshillit Atlantik Damon Wilson ka thënë se Serbia nuk do ta ketë besimin e bashkësisë ndërkombëtare pa mbyll kapitullin e Kosovës. Gjatë intervistës për sektorin në gjuhën serbe të Zërit të Amerikës, ai ka thënë se kryetari i Serbisë, Aleksander Vuçiq është në pozicion më të favorshëm diplomatik dhe do të mbahet në mend si personi që do ta mbyllë kapitullin e Kosovës. Nënkryetari ekzekutiv i Këshillit Atlantik Damon Wilson ka theksuar më utje se Serbia “mund të fitojë çdo gjë”, por nuk mund të jetë vend normal me perspektivë evropiane e të ketë besim tek investitorët e huaj dhe bashkësia ndërkombëtare pa u mbyllur kapitulli i Kosovës.

Kontrolloni gjithashtu

LDK dhe Vetëvendosje thonë se paratë për autostradën e Dukagjinit do të ridestinohen, AAK thotë autostrada do të ndërtohet

LDK dhe VV thonë se paratë për autostradën e Dukagjinit do të ridestinohen, AAK thotë autostrada do të bëhet

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje janë shprehur kundër ndërtimit që Autostradës së Dukagjinit. ...