KEK
Fillimi / Lajmet / Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj i kujtoi të rënët e masakruar nga Serbia, në Bukosh të Therandës
Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj i kujton të rënët në masakrën në Bukosh të Therandës

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj i kujtoi të rënët e masakruar nga Serbia, në Bukosh të Therandës

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka kujtuar masakrën në Bukosh të Therandës. Përmes një postimi, Haradinaj ka thënë se të rënët për liri na obligojnë të kërkojmë pareshtur drejtësi. “Dhembja do të na përcjellë tërë jetën, si shoqëri e si komb. Të rënët për liri na obligojnë të mos ndalemi asnjëherë së kërkuari drejtësi dhe ndëshkim të atyre, që urdhëruan gjenocidin kundër popullit shqiptar. Sot përulemi para të rënëve në Bukosh të Suharekës, njëzetedy vjet më parë. Kujtimi për ta mbetet i përhershëm”, ka shkruar Haradinaj.

Kontrolloni gjithashtu

Arben Gashi: Saranda Bogujevci po keqpërdoret nga Vetëvendosje me qëllim të viktimizimit të saj për përfitime politike

Arben Gashi: Saranda Bogujevci po keqpërdoret nga LV-ja me qëllim të viktimizimit të saj për përfitime politike

Deputeti i LDK-së, Arben Gashi në një konferencë për media para gazetarëve ka folur për ...