MIT
kek
mbpzhr 2018
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Luftëtari i lirisë, Tomor Morina, është liruar nga paraburgimi në Maqedoni dhe është kthyer në Kosovë
Gjykata Supreme e Maqedonisë së Veriut merr vendim që ish-ushtari i UÇK-së, Tomor Morinën të mos e ekstradohet në Serbi

Luftëtari i lirisë, Tomor Morina, është liruar nga paraburgimi në Maqedoni dhe është kthyer në Kosovë

Luftëtari i lirisë, Tomor Morina, i cili u arrestua në fund të muajit të kaluar në Maqedoninë Veriore, në bazë të një urdhër arresti nga Serbia përmes Inperpolit  është liruar nga paraburgimi. Lirimin e Tomor Morinës e ka konfirmuar avokati i tij, Naser Raufi. Ai pritet të vijë në Kosovë me përcjellje nga Ambasada e Kosovës në Shkup”, ka thënë avokati, Raufi.

Kontrolloni gjithashtu

Daka

Raportimet për manipulime me numërimin e votave të kandidatëve për deputetë, nuk kanë rezultuar me ndonjë kallëzim penal

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, me kohë kishte ftuar prokurorët e shtetit ...