MIT KS
Fillimi / Njoftime / Më 24 nëntor 2019 zbulohet busti i dëshmorit, Reshat Çoçaj në Qendrën Kulturore “Reshat Çoçaj” në Gjonaj të Hasit
Më 24 nëntor 2019 zbulohet busti i dëshmorit, Reshat Çoçaj në Qendrën Kulturore “Reshat Çoçaj” në Gjonaj të Hasit

Më 24 nëntor 2019 zbulohet busti i dëshmorit, Reshat Çoçaj në Qendrën Kulturore “Reshat Çoçaj” në Gjonaj të Hasit

Ju njoftojmë se me 24 nëntor në kuadër të festave të Nëntorit do të bëhet zbulimi i bustit të dëshmorit të kombit Reshat Çoçaj në Qendrën Kulturore “Reshat Çoçaj” në Gjonaj. Këtë bust të përmasave 1 metër e 80 Cm dhe e ka financuar familja e dëshmorit, ndërsa të pranishëm do të jenë në zbulimin e tij përfaqësuesit e institucioneve qindore dhe lokale. Me këtë rast do të mbahet edhe një fjalim rasti, ku do të flitet për jetën dhe veprën e dëshmorit, ndërsa bashkëluftëtarët do t’i evokojnë kujtimet për jetën e dëshmorit. Anëtarët e SHKA “Malësori” nga Gjonaj do ta japin me këtë rast një program artistik. Ky manifestim mbahet në organizim të përbashkët të Qendrës Kulturore në Gjonaj, që mban emrin e dëshmorit dhe Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, dega në HAS.

Kontrolloni gjithashtu

Ndërroi jetë veterani i arsimit, Asllan Gashi nga Drenica

Ndërroi jetë veterani i arsimit, Asllan Gashi nga Drenica

Sot në moshën 84 vjeçare, pas një sëmundje të shkurtë, ka ndërruar jetë veterani i ...