kek
MIT
Airport Adem Jashari
tv dielli
Fillimi / Lajmet / MPJ: Të gjitha notat dimplmatike të treguara në Beograd janë shkruar nga një person i vetëm me të kaluar kriminale
Shoqata Sindikale e Anëtarëve të Shërbimit të Jashtëm e tërheq vërejtjen për punësimet dhe emërimet e jashtë ligjshme

MPJ: Të gjitha notat dimplmatike të treguara në Beograd janë shkruar nga një person i vetëm me të kaluar kriminale

Ministria e Jashtme e Kosovës ka reaguar ndaj deklaratave të ministrit serb Ivica Daçiq se Togo ka tërhequr njohjen për Republikën e Kosovës. MPJ thotë se të gjitha notat dimplmatike të treguara në Beograd janë shkruar nga një person i vetëm me të kaluar kriminale. Kosova është përballur në tre vitet e fundit më një fushatë të paprecedent diplomatike dhe propagandistike nga Serbia me mbështetjen e Rusisë dhe vendeve të tjera për të penguar integrimin e Kosovës në bashkësinë ndërkombëtare. MPJ thekson se  Serbia ka ftuar zyrtarë të huaj në Beograd në vizita pa marrë parasysh legjitimitetin e tyre dhe përmes ryshfeteve janë lëshuar “nota diplomatike” dhe dokumente të rreme që janë hedhur poshtë nga vendet përkatëse mandej. MPJ përmend se organizatat ndërkombëtare si Amnesty International kanë shprehur shqetësimin e tyre për shitjen e armëve të Serbisë në Afrikë.

Kontrolloni gjithashtu

Qeveria e Kosovës bënë të ditur se sot do të mblidhet por nuk ka dhënë detaje për rendin e ditës

Qeveria e Kosovës bënë të ditur se sot do të mblidhet por nuk ka dhënë detaje për rendin e ditës

Përmes një njoftimi për media, Zyra e Kryeministrit të Republikës së Kosovës, ka bërë të ...