KEK
Fillimi / Institucionet (faqe 536)

Institucionet

Lajm shumë i mirë për Klubin e Futbollit “Drenica”

Në një tubim të organizuar ku mori pjesë Kryetari i komunës së Skenderajt Bekim Jashari, arrin të riorganizohet Klubi Futbolistik ”Drenica”. Klubi futbollistikë “Drenica” më datë 28.10.2017 ka mbajtur kuvendin e saj në të cilin ishin të pranishëm Kryetari i Komunës së Skenderajt Bekim Jashari, nënkryetari i komunës Nuredin Lushtaku, ...

Më shumë...

Komuna e Junikut nga sot ofron edhe katër shërbime të reja për qytetarët e saj me rrethinë

Në prani të zëvendësministrit nga Ministria e Punëve të Brendshme Abduselami Shkodra, Kryetarit të Komunës së Junikut, Agron Kuçi janë inauguruar edhe katër shërbime të reja për qytetarët e komunës së Junikut dhe rrethinës. Letërnjoftimet, Pasaportat, Patentshoferët, dhe regjistrimi i automjeteve tani do të kryhet në komunën e Junikut. Objekti ...

Më shumë...

Kf “Lepenci” shpërndanë dhurata për fëmijët e shoqatës HANDIKOS në Kaçanik

Futbollistët e Klubit të Futbollit ” Lepenci” dhe kryesia e këtij klubi, vizituan Shoqatën Handikos në Kaçanik, ku me këtë rast shpërndanë dhurata për fëmijët e kësaj shoqate. Përmes këtij aktiviteti, futbollistët dëshmuan se përveç angazhimit në fushën e gjelbër ata po japin kontribut edhe në rrafshin social. Aktivitetin e ...

Më shumë...

Në vigjilje të Ditës së Veteranëve, Malisheva nderoi dëshmorët dhe veteranët që nuk jetojnë

Në vigjilje të shënimit të Ditës së Veteranëve në Kosovë, dega e Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, në Malishevë, me një organizim, që u tha se do të jetë tradicional, ka ndarë mirënjohje dhe dekorata për dëshmorët e Malishevës, të rënë në trojet shqiptare, si dhe mirënjohje për ...

Më shumë...

Kryetari Begaj, me rastin e fund vitit, i falënderoi punëtorët e administratës

Me rastin e përfundimit të vitit 2017, përkatësisht në ditën e fundit të punës për këtë vit, Kryetari i Komunës së Malishevës, Ragip Begaj, i ka takuar të gjithë punëtorët e administratës komunale, të cilët i ka falënderuar për punën e bërë gjatë këtij viti që po lëmë pas. Po ...

Më shumë...

MKRS ndanë Çmimin Kombëtar për Veprimtari Jetësore

Në një ceremoni të organizuar në kabinetin e Ministrit të Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi u bë ndarja e Çmimit Kombëtar për Veprimtari Jetësore “Niketë Dardani” dhe çmimeve vjetore për vepra muzikore për vitin 2016. Ministri Kujtim Gashi u shpreh se ndarja e çmimeve për krijuesit në fushën e ...

Më shumë...

Deçani me çmimin më të lartë në festivalin ”Cicërimat buze Ibrit” ne Mitrovice

Shkolla e muzikës “Ardhmëria” në Deçan e cila aktualisht është shkolla më serioze dhe ndër më të suksesshmet në Kosovë, serish më sukses të ri. Kësaj herë Deçani u prezantua me të talentuarën Stina Binakaj e cila ishte triumfuese absolute e festivalit “Cicërimat buze Ibrit” ne Mitrovicë, e vetmja qe ...

Më shumë...

Kryetari Jashari priti në takim përfaqësues të KFOR-it Slloven

Kryetari i komunës së Skenderajt Bekim Jashari, së bashku me Nënkryetarin Nuredin Lushtaku pritën në një takim përfaqësues të KFOR-it Slloven. Ata së pari e uruan kryetarin Jashari për detyrën e re dhe i dëshiruan sukses në përmbushjen e synimeve. Kryetari Jashari i siguroj përfaqësuesit e KFOR-it Slloven se do ...

Më shumë...

Bekim Jashari ia dorëzon çelësat e shtëpisë familjes Ejupi nga Baksi

Familja pesë-anëtarësh e Bashkim Ejupit nga fshati Baks i Skenderajt është bërë me shtëpi të re para festave të fundvitit, falë iniciativës dhe mbështetjen financiare të deputetit Bekim Haxhiu, disa donatorëve dhe Komunës së Skenderaj. Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, dhe deputeti Bekim Haxhiu, ia dorëzuan kryefamiljarit çelësat ...

Më shumë...

MINISTRI I INFRASTRUKTURËS PAL LEKAJ PRITI NË TAKIM MINISTRIN E PUNËVE TË BRENDSHM DHE DREJTORIN E POLICISË SË KOSOVËS

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, priti në takim Ministrin e Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj, Drejtorin e Policisë së Kosovës, Shpend Maxhuni dhe Drita Perezic, këshilltare e lartë ekzekutive e MPB-së nga ICITAP. Këtë takim Ministri Lekaj e ka ftuar që të bisedohet dhe të nënshkruhet deklarata për rritjen e ...

Më shumë...

Urimi i Kryetarit të komunës së Skenderajt Bekim Jashari për vitin e ri

Kryetari i komunës së Skenderajt Bekim Jashari, i ka uruar të gjithë qytetarët e Skenderajt si dhe të gjithë bashkatdhetarë kudo që ndodhen me rastin e festes së vitit të ri 2018. Uroj dhe shpresojë që viti 2018 në familjet tuaja të sjellë shëndet, fat, unitet, mbarësi, solidaritet dhe realizim ...

Më shumë...

Kryetari i Skenderajt Bekim Jashari priti në takim Kryetarin e komunës së Malishevës

Kryetari i komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, së bashku me nënkryetarin Nuredin Lushtaku, pritën në takim kryetarin e Malishevës Ragip Begaj së bashku me stafin e tij, të cilët e uruan Kryetarin për detyrën e re duke i dëshiruar punë të mbarë dhe të suksesshme. Ndër të tjera të dy ...

Më shumë...

Kryetari Begaj takoi kryetarët Jashari dhe Lladrovci

Kryetari i Komunës së Malishevës, Ragip Begaj, ka vizituar komunat e Drenasit dhe Skenderajt, ku është takuar me kryetarët e këtyre komunave, Ramiz Lladrovci dhe Bekim Jashari, me të cilët ka biseduar për vazhdimin e bashkëpunimit ndërkomunal dhe çështje tjera me interes të përbashkët. Fillimisht, kryetari Begaj, ka vizituar Komunën ...

Më shumë...

Ministri Reçica mbanë konferencën e fundvitit me media për 2017-tën

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, z. Skender Reçica, ka mbajtur konferencën e fundvitit për media ku ka shpalosur të arriturat e deritashme të MPMS-së dhe ka shpalosur objektivat kryesore të kësaj ministrie për vitin e ardhshëm. Në vazhdim po e sjellim fjalimin e plotë të ministrit Reçica që e ...

Më shumë...

Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës “Adem Jashari” përmbyll një vit mjaft të suksesshëm

Një sërë zhvillimesh të reja e kanë shoqëruar gjatë vitit që lamë pas ANP “Adem Jashari” i cili ka thyer rekord sa i përket numrit të udhëtarëve të procesuar. Nga 35 kompani ajrore që kanë operuar përgjatë vitit 2017 në ANP  “Adem Jashari”/ Limak Kosovo, janë shërbyer mbi 30 destinacione ...

Më shumë...

Janë mbajtur garat komunale të Olimpiadës së Matematikës për nxënësit e klasave të IX, X, XI dhe XII të komunës së Kaçanikut.

Janë mbajtur garat komunale të Olimpiadës së Matematikës për nxënësit e klasave të IX, X, XI dhe XII të komunës së Kaçanikut. Në konkurrencën e klasave të IX vendin e parë dhe dytë e kanë ndarë Florian Gashi dhe Leonita Raka, në atë të X, në vendin e pare është ...

Më shumë...