mbpzhr 2018
kek
MIT
Airport Adem Jashari
Fillimi / Radio Kosova e Lire (faqe 22)

Radio Kosova e Lire

Filluan punimet në ndërtimin e rrugës në zonën turistike prej Epopesë së UÇK-ës deri te Maja e Shkodranit

Kanë filluar punimet në ndërtimin e rrugës në zonën turistike të komunës së Rahovecit, konkretisht prej Epopesë së UÇK-së deri te Maja e Shkodranit, aty ku ranë heroikisht dëshmorët tanë! Në këtë rrugë të gjatë 3.3 km është i paraparë edhe një shteg për çiklizëm. Projekti që kap vlerën e ...

Më shumë...

Kryetari latifi viziton Bashkësinë Islame në Rahovec me rastin e Kurban Bajramit

Ashtu siç e do tradita, kryetari i komunës së Rahovecit Smajl Latifi bashkë me bashkëpunëtorë ka vizituar Bashkësinë Islame, Teqenë e Madhe të Halvetive dhe Teqenë e tarikatit Rifai, në Rahovec! Kryetari Latifi ka uruar prijësit fetar dhe gjithë besimtarët islam për këtë ditë të veçantë të festës së Bajramit ...

Më shumë...

Kryetari Jashari uron të gjithë besimtaret Islam me rastin e Kurban bajramit

Bekim Jashari: Nexhmedin Spahiu pë mua është niveli ma i ultë i njeriut, i cili shpif për ditëlindjen e Legjendarit

Në Urimin e kryetarit të komunës së Skenderajt Bekim Jashari thuhet: Të nderuar besimtarë muslimanë, Të nderuar qytetarë të Skenderajt, Dita e sotme, me gjithë madhështinë e saj, na shton ndjenjat e besimit ndaj të Plotfuqishmit, që me përulësi i lutemi për falje, shëndet të plotë dhe shtim të të ...

Më shumë...

Ministri Reçica uron besimtarët Islam me rastin e festës së Kurban Bajramit

Në urimin e Ministrit të Punës dhe Mirëqenies Sociale Skender Reçica me rastin e festës së Kurban Bajramit thuhet: Të dashur qytetarë të besimit islam, Urime Festa e Kurban Bajramit! Të shërbejë kjo festë për më shumë solidaritet, harmoni, begati e të mira për familjet e Juaja! Paçi veç gëzime ...

Më shumë...

INFORMATA RRETH PROCEDURAVE TË ANKIMIMIT NDAJ KOMPANIVE AJRORE

MI LOGO

Me qëllim të mirë informimit të qytetarëve, Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit ndanë informata të rëndësishme për procedurat e ankimimit për të gjithë ju që udhëtoni nëpërmjet Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”. Për të dytin vit, në objektin e aeroportit, e gjeni edhe Zyrën e MIT për Ankesa dhe ...

Më shumë...

Begaj uron të gjithë besimtarët Islam për festën e Kurban Bajramit

Kryetari i Malishevës, Ragip Begaj ka folur për investimet që janë bërë gjatë kohës sa ka qeverisur gjatë mandatit të kaluar

  Me rastin e festës së Bajramit të Vogël-Kurban Bajramit, Kryetari i Komunës së Malishevës, Ragip Begaj, i uron të gjithë besimtarët mysliman të Komunës së Malishevës.  “Të nderuar qytetarë të Komunës së Malishevës, të besimit mysliman, në emër të Komunës së Malishevës dhe emrin tim personal, ju uroj të gjithëve ...

Më shumë...

Ministri Gashi: Rinia pasuria më e madhe e Kosovës

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, në kabinetin e tij në një ceremoni solemne ka bërë shpërndarjen e kontratave për Organizatat Jo-qeveritare që veprojnë si ofruese të trajnimeve me projektet e tyre që kontribuojnë në rritjen e punësimit përmes ofrimit të shërbimeve cilësore për punësimin e të rinjve ...

Më shumë...

MIT sqaron rreth asfaltimit të rrugës me kalldrëm në Trepçë

MI LOGO

  Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit ka pranuar disa pyetje rreth asfaltimit të rrugës me kalldrëm në Trepçë, prandaj në vazhdim ju informojmë për rrjedhojën e këtij veprimi. Në bazë të planifikimit vjetor të menaxherit rajonal nga drejtoria e menaxhimit të rrugëve, planifikim ky në të cilin përfshihen të gjitha ...

Më shumë...

Ministrja Zhiviq uron besimtarët Islam me rastin e Kurban Bajramit

Ministrja e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Dijana Zhiviq dërgon urime të sinqerta për të gjithë qytetarët e besimit islam për festën e Kurban Bajramit, me dëshirën që kjo festë e madhe të sjellë respektin, mirëkuptimin dhe faljen e ndërsjellë. “Të gjithë qytetarëve të fesë islame, me rastin e festës ...

Më shumë...

ASFALTOHET RRUGA BUKOSH-PRILLUZHË

Zëvendësministri i Infrastrukturës dhe Transportit, Rexhep Kadriu, të premten mori pjesë në fillimin e asfaltimit të rrugës Bukosh-Prilluzhë, investim i MIT-së. Asfaltimin e kësaj rruge Kadriu e cilësoi si një arterie shumë të rëndësishme, e cila ua mundëson qarkullimin tri komunave: Kastriot, Vushtrri dhe Mitrovicë, si dhe lidh 17 fshatra ...

Më shumë...

KRYETARI LATIFI URON SHQIPTARËT E BESIMIT ISLAM PËR FESTËN E BAJRAMIT TË VOGËL

Me rastin e festës së Bajramit të Vogël, Kryetari i Komunës së Rahovecit Smajl Latifi, uron të gjithë shqiptarët e besimit islam, me shpresën që kjo festë të reflektojë tolerancë, mirëkuptim, sakrificë dhe solidaritet ndaj njëri-tjetrit. Urime dhe gëzuar për shumë mote! Thuhet në urimin e kryetarit Latifi.

Më shumë...

Asfaltohen edhe 2.5 kilometra rrugë në fshatrat e Malishevës

Në kuadër të rregullimit të infrastrukturës rrugore në fshatrat dhe vendbanimet e Komunës së Malishevës, janë asfaltuar edhe 2.5 kilometra rrugë në katër vendbanime, përkatësisht në Kërvasari, Banjë, Balincë dhe Carrallukë, të gjitha këto rrugë lidhin lagjet e këtyre fshatrave. Asfaltimin e rrugëve, e kanë inspektuar kryetari i Komunës së ...

Më shumë...

Në Skenderaj u nënshkruan kontratat me 18 përfituesit e serrave

  Është bërë nënshkrimi i 18 kontratave me përfituesit e serrave dhe drejtorisë së bujqësisë të komunës së Skenderajt. Kryetari Jashari theksoi se ky është edhe një hap i dëshmuar për ndihmën dhe mbështetjen e bujqve. Ndër të tjera Kryetari Jashari, në llogarinë e tij në facebook ka shkruar ”Sot ...

Më shumë...

Ramosaj nënshkruan kontratë për Hartimin e projekteve ideore dhe zbatuese për Komunën e Deçanit

Kryetari i komunës së Deçanit Bashkim Ramosaj, bashkë me zyrtarin e prokurimit dhe përfaqësues të ” AL Engineering”Sh.P.K-Prishtinë, kanë nënshkruar një kontratë publike për shërbimet: – Hartimi-përpilimi i projekteve ideore dhe zbatuese ku përfshin. – Hartimi i projekteve ideore dhe kryesore –ndërtimi i lartë – Projekte për renovime – Rrugë ...

Më shumë...

Kryetari Haliti uron gjithë besimtarët islam me rastin e Festës së Kurban Bajramit

Me rastin e Festës së Kurban Bajramit, kryetari i komunës së Vitisë Sokol Haliti, ka uruar gjithë besimtarët mysliman, në emër të Institucioneve komunale të Vitisë. Besimtarë shqiptarë të besimit islam ku do që ndodheni, le t’iu gjejë ky telegram urimi të bashkuar në këtë ditë, që sjell dashuri për ...

Më shumë...

Kryetari Latifi i ndau mirënjohje poetit të njohur nga Rahovecit  Xhevdet Bajraj

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, ka pritur në zyrën e tij dhe i ka ndarë mirënjohje poetit të shquar dhe profesorit të njohur nga Rahoveci, Xhevdet Bajraj, i cili jetën e tij profesionale e zhvillon në Meksikën e largët. Kryetari Latifi, i ndau mirënjohjen poetit Xhevdet Bajraj, me  ...

Më shumë...