mbpzhr 2018
kek
Airport Adem Jashari
MIT
Fillimi / Radio Kosova e Lire (faqe 21)

Radio Kosova e Lire

Ka filluar ndërtimi i rrugës Xërxë-Sapniq-Ratkoc

  Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi me bashkëpunëtorë, bashkë me ministrin e Ministrisë së Infrastrukturës dhe Transportit, Pal Lekaj dhe  zëvendësministrin, Rexhep Kadriu, kanë përuruar fillimin e punimeve në rrugën Xërxë-Sopniq-Ratkoc. Kryetar i Rahovecit, Smajl Latifi, tha se kjo rrugë me gjatësi 10 kilometra do të ndihmojë qytetarët ...

Më shumë...

Ftohen fermerët e Rogovës së Hasit që janë dëmtuar nga breshëri të bëjnë kërkesën për dëmshpërblim

Drejtoria e Bujqësisë në Rahovec njofton të gjithë fermerët e Komunës së Rahovecit që janë dëmtuar nga breshëri në pjesën e tokës që punojnë në Rugovës të Hasit, se vlerësimin e dëmeve Drejtoria e Bujqësisë do ta bëjë në bazë të kërkesës që do ta parashtrojnë fermerët të cilët janë ...

Më shumë...

Kryetari Begaj priti në takim konsullin e Kosovës në Danimarkë, Arton Krasniqi

Kryetari i Komunës së Malishevës, Ragip Begaj, ka pritur në një takim pune, konsullin e Republikës së Kosovës në Danimarkë, Arton Krasniqin. Ky takim kishte karakter pune, ku është biseduar për mundësinë e thellimit të bashkëpunimit në mes të Komunës së Malishevës, me komunat në shtetin e Danimarkës, bashkëpunim i ...

Më shumë...

Ambasadori Kosnett vizitoi Krushën e Madhe

  Kryetari i komunës së Rahovecit Smajl Latifi, ka qëndruar në Krushë të madhe, ku ka pritur ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Shkëlqesinë e tij Philip Kosnett. Gjatë vizitës së tij, ambasadori takoi familjarët e personave të pagjetur nga lufta e fundit në Kosovë, dhe vizitoi kompleksin përkujtimor ...

Më shumë...

Gashi: Qytetarët shqiptarë në Luginën e Preshevës, do ta kenë vëmendjen e institucioneve të Republikës së Kosovës

  Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, në kabinetin e tij ka pritur përfaqësuesit e institucioneve të kulturës nga Lugina e Preshevës. Në një ceremoni solemne ka bërë shpërndarjen 135 titujve të librave të blera nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Me këtë rast, ministri Gashi tha ...

Më shumë...

Vihet gur-themeli për ndërtimin e Kullës së Shaban Mangjollit

  Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, mori pjesë në vënien e gurthemelit të Kullës së Shaban Manxhollit në Mikushnicë. Me këtë rast, ministri Gashi tha se “njëzetë vjet pas çlirimit të Kosovës, dekada të tëra pas luftërave të Azem Bejtës, Shaban Polluzhës, Tahir Mehës, Kryetrimit të UÇK-së, ...

Më shumë...

Kryetari Haliti vizitoj punimet në rregullimin e hapësirës së varrezave të dëshmorëve në Viti dhe të një rruge bujqësore në fshatin Goshicë

Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti me bashkëpunëtor ka vazhduar të vizitoj vend punishtet e shumta në komunën e Vitisë, ai konkretisht ka parë nga afër punimet që po bëhen në rregullimin e hapësirës në varrezat e dëshmorëve në Viti por edhe në rregullimin e një rruge bujqësore në ...

Më shumë...

Kryetari Haliti vizitoi disa projekte infrastrukturore në fshatin Binçë

Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti me bashkëpunëtor ka vizituar fshatin Binçë. Aty ai nga afër ka parë disa projekte që janë realizuar dhe po realizohen në këtë fshat në të cilën kalon lumi “Morava e Binçës” dhe ku gjendet edhe shëtitorja e cili dita ditës po shfrytëzohet nga ...

Më shumë...

Po vazhdon mbajtja e dëgjimeve publike për hartimin e buxhetit komunal të Malishevës

Në kuadër të procesit të hartimit të projekt buxhetit 2020-2022, me theks të veçantë të buxhetit për vitin 2020, drejtoria komunale për buxhet dhe financa, është duke vazhduar me mbajtjen e dëgjimeve publike, në të gjitha fshatrat dhe vendbanimet e Komunës së Malishevës. Dëgjimet janë mbajtur edhe në Banjë dhe ...

Më shumë...

Kryetari Jashari dhe ministri Gashi inspektojnë punimet e Palestrës sportive

Kryetari i Komunës së Skenderajt Bekim Jashari, së bashku me ministrin për Kulturë, Rini dhe Sport,Kujtim Gashi, të shoqëruar edhe nga nënkryetari Nuredin Lushtaku, deputeti i Parlamentit Bekim Haxhiu, drejtoresha e Urbanizmit, Sanije Ahmeti dhe profesionistët e Komunës së Skenderajt, kanë inspektuar punimet për realizimin e projektit të Palestrës sportive ...

Më shumë...

Vihet gur-themeli për ndërtimin e Kullës së Shaban Mangjollit

Në fshatin Mikushnicë, është vënë gur-themeli për ndërtimin e Kullës së Shaban Mangjollit – atdhetar dhe bashkëluftëtar i Azem Bejtës, Shaban Polluzhës dhe trimave tjerë të Drenicës, në një ceremoni në të cilën kanë marrë pjesë kryetari i Komunës së Skenderajt Bekim Jashari, nënkryetari Nuredin Lushtaku, minstri për Kulturë, Rini ...

Më shumë...

Begaj priti në takim ish nënkryetarin e Trevizos

Kryetari i Komunës së Malishevës, Ragip Begaj dhe nënkryetari Hajdin Berisha, kanë pritur në takim ish nënkryetarin e Komunës së Trevizos në Itali, Pierantonia Fanton. Takimi kishte karakter njoftues, ndërsa është biseduar edhe për mundësinë e bashkëpunimit të komunave përkatëse, si dhe të bashkëpunimit në fushën e bizneseve të dy ...

Më shumë...

Kryetari Jashari bënë nderime të larta për Hasan Prishtinën

    Kryetari i Komunës së Skenderajt Bekim Jashari, i shoqëruar nga nënkryetari Nuredin Lushtaku, drejtorët komunal dhe banorët e fshatit Polac, kanë bërë homazhe te lapidari i Hasan Prishtinës, në Polac, në përvjetorin e vrasjes së tij, si njëri prej personaliteteve dhe figurave më të shquara të Lëvizjes sonë ...

Më shumë...

Gashi: Ky projekt ka për qëllim krijimin e vendeve të reja të punës për të rinjtë

  Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi së bashku me kryetarin e Kuvendit të Republikës së Kosovës Kadri Veseli, morën pjesë në shpërndarjen e certifikatave për të rinj të cilët janë trajnuar në fushën e Ndërmarrësisë dhe Zhvillimit të Planit të Biznesit, ky aktivitet u realizua në kuadër ...

Më shumë...

U mbajt diskutimi publik rreth Propozim Rregulloren për fillimin dhe mbarimin e orarit të punës së subjekteve të biznesit në komunën e Vitisë

Komuna e Vitisë, konkretisht Drejtoria për Inspekcion ka mbajtur diskutimin publik me përfaqësues të bizneseve në Viti, dhe atë për Propozim Rregulloren për fillimin dhe mbarimin e orarit të punës së subjekteve të biznesit në komunën e Vitisë. Skënder Ahmeti, Drejtor i Inspekcionit në Viti, pas prezantimit të kësaj rregullore ...

Më shumë...

Komuna e Vitisë i ndau falënderim mërgimtarit Rashit Rashiti

Basri Aliu, Drejtor për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale si dhe Vjollca Kadolli-Halili, Drejtoresh e QKMF-së në Viti, kanë ndarë një falënderim për mërgimtarin, Rashit Rashiti përmes të cilit Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare në Viti, ka përfituar në pranverë të këtij viti një donacion prej pajisjeve të ndryshme mjekësorë në ...

Më shumë...