MIT
Airport Adem Jashari
kek
tv dielli
Fillimi / Institucionet (faqe 22)

Institucionet

Komiteti i komuniteteve në Deçan mbajti takimin e parë për vitin 2020

Komiteti për Komunitete, organ i Kuvendit të Komunës së Deçanit, ka mbajt takimin e parë të rregullt për vitin 2020 të udhëhequr nga kryesuesi Elmir Nezaj, në praninë e anëtareve të këtij komiteti, përfaqësuesve të OSBE-së, UNMIK-ut dhe KFOR-it. Duke ju dëshiruar një vit të mbarë dhe me sukses bëri ...

Më shumë...

Kryetari Latifi dhe Kryetari i Këshillit të Bashkësisë Islame në Rahovec nënshkruan marrëveshje për mbulimin e shpenzimeve për shërbimet e varrimit

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi dhe Kryetari i Këshillit të Bashkësisë Islame në Rahovec, Shani Sylka, kanë nënshkruar marrëveshjen për mbulimin e shpenzimeve për shërbimet e varrimit të personave të vdekur të cilët varrosen në territorin e Komunës së Rahovecit. Sipas marrëveshjes, Këshilli i Bashkësisë Islame në Rahovec, ...

Më shumë...

Kryetari Latifi çdo pasdite të së enjtes, e ka rezervuar për pritjen e qytetarëve në zyrën e tij

Si çdo të enjte, Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, e ka mbajtur derën hapur për qytetarë, ku ka pritur, qytetarë të Komunës së Rahovecit, të cilët kanë paraqitur problemet, hallet dhe nevojat e tyre apo të komunitetit ku jetojnë. Problemet dhe kërkesat e qytetarëve, ishin të ndryshme, duke ...

Më shumë...

Heronjtë, Dëshmorët dhe Martirët e komunës së Deçanit nga ky vit do të përkujtohen me datë 05 dhe 06 Maj

Me propozim të kryetarit të komunës së Deçanit Bashkim Ramosaj, në koordinim të plotë me shoqatat e dala nga lufta e UÇK-së, me 31.07.2019, më votim unanim  të  Asamblistëve te të gjitha subjekteve politike, është marrë vendim që Heronjtë, Dëshmorët dhe Martirët e komunës së Deçanit nga ky vit do ...

Më shumë...

Drejtori Aliu falënderon Prof. Rifat Haxhiun dhe Universitetin e Friburgut për donacionin e dhënë

Drejtori për Shëndetësi dhe Mirëqenies Sociale në Komunën e Vitisë, Basri Aliu dhe Drejtoresha e QKMF-së, Vjollca Kadolli-Halili kanë pritur në takim Prof. Rifat Haxhiun. Me këtë rast ata e kanë falënderuar atë për një donacion me kompjuter që e solli ai vitin e shkuar nga Universiteti i Friburgut. “Dua ...

Më shumë...

Kryetari Haliti priti në takim familjen Ballabani nga Stubëlla e Epërme e Vitisë

Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti ka pritur në takim vëllezërit Lazë dhe Frokë Ballabani nga Stubëlla e Epërme të Vitisë me fëmijët e tyre, të cilët jetojnë dhe punojnë në Kryeqytetin Austriak në Vjenë. Me këtë rast Kryetari Haliti ka falënderuar familjen Ballabani për kontributin që kanë dhënë ...

Më shumë...

Kryetari Jashari ka emëruar Shef të Kabinetit të tij, Leutrim Sahitin

Kryetari i komunës së Skenderajt Bekim Jashari, përmes një postimi të tij në facebook, ka njoftuar se ka emëruar Shef të Kabinetit të tij, Leutrim Sahitin, Master i Sociologjisë dhe Politolog i diplomuar, ish Këshilltar Politik dhe Zëdhënës në Ministrinë e Ambientit dhe Planifikimit Hapësinor. Leutrimi ka qenë Kryetar i ...

Më shumë...

Studim mbi kënaqshmërinë e turistëve në Prizren

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, konkretisht Qendra Rajonale për Trashëgimi Kulturore në Prizren ka realizuar një studim mbi kënaqshmërinë e turistëve që kanë vizituar qytetin e Prizrenit, duke e ditur rëndësinë e turizmit dhe përfitimit të shumanshëm të tij dhe për të pasur një pasqyrë më të qartë për ...

Më shumë...

Bibliotekës “Sulejman Krasniqi” i shtohen edhe 501 libra të rinj

Të gjithë adhuruesit e leximit tanimë kanë një derë për të kërkuar titujt e tyre të preferuar të librave. Biblioteka Hivzi Sulejmani-Prishtinë ka pasuruar me tituj të rinjë fondin librar të Bibliotekës “Sulejman Krasniqi” në Rahovec, ku u mirëprit pozitivisht kjo iniciativ nga Kryetari i Komunës së rahovecit, Smajl Latifi.  ...

Më shumë...

KK i Malishevës, merr vendim që Komuna të pezulloj të gjitha vendimet dhe pëlqimet për operimin e gurëthyesve

Kuvendi i Komunës së Malishevës, e ka mbajtur mbledhjen e XII të radhës, e cila ishte shtyrë dy herë gjatë muajit dhjetor. Kjo mbledhje është drejtuar nga kryesuesi i Kuvendit të Komunës së Malishevës, Rrahim Morina. KK i Malishevës, në këtë mbledhje ka marrë disa vendime, e në mesin e ...

Më shumë...

Drejtori Ahmeti: Ata që hedhin kafshë të ngordhura në rrugë do të ndëshkohen

Skender Ahmeti, Drejtor i Inspekcionit në Viti, bëri me dije se disa qytetarë të pandërgjegjshëm po hedhin kafshë të ngordhura si dele dhe dhi për skaj të rrugës Gërmovë-Goshicë. Ai tha se veprimet e tilla janë duke u hetuar nga kjo drejtori dhe potencoi se ndaj kryesve të akteve të ...

Më shumë...

Komuna e Junikuit ka filluar ndërtimin e kanaleve të ujitjes

Komuna e Junikuit ka filluar ndërtimin e kanaleve të ujitjes në lokacionin Jazina-Prita e Katunit, projekt ky që ka për qëllim regullimin e infrastrukturës duke ju ofruar qytetarëve kushte të përshtatshme për zhvillim të bujqësisë. Këto projekte po zhvillon në kuadër të iniciativës „Shërbime të mira për zhvillim të bujqësisë ...

Më shumë...

Në njëvjetorin e vdekjes së tij është zbuluar pllaka përkujtimore e Mehmet Hajdar Morinës

Kryetari i komunës së Rahovecit Smajl Latifi, në prani të familjarëve, miqve e shokëve, bashkatdhetarëve, bashkëfshatarëve, veprimtarëve të çështjes kombëtare, ish-ushtarëve e invalidëve të luftës të UÇK-së, përkujtuan veprimtarin e çështjes kombëtare Mehmet Hajdar Morinën, në njëvjetorin e vdekjes së tij. Ky takim përkujtimor u organizua nga këshilli i fshatit ...

Më shumë...

Kryetari Jashari ka reaguar në lidhje me një kronikë të televizionit T7, realizuar në fshatin Syriganë

Kryetari i komunës së Skenderajt Bekim Jashari, ka reaguar në lidhje me një kronikë të televizionit T7, realizuar në fshatin Syriganë. Në reagimin e kryetarit Jashari thuhet: Të shtunën në lajmet e mbrëmjes në T7 është plasuar kronika që ekipi i këtij televizioni paska vizituar Syriganën, për të marrë ankesat ...

Më shumë...

U mbajt mbledhja e parë për këtë vit e këshillit të Drejtorëve në Viti

Në Viti, është mbajtur mbledhja e parë e rregullt e Këshillit të Drejtorëve, me këtë rast Kryetari Haliti ka kërkuar nga drejtorët e drejtorive që të përgatisin raportet e punës për vitin e shkuar por edhe planet e punës për këtë vit. Ai potencoi se Komuna e Vitisë, mbetet e ...

Më shumë...

Kryetari Jashari në ndërrimin e moteve ka vizituar mjekët në QKMF, Policinë dhe zjarrfikësit

Kryetari i komunës së Skenderajt Bekim Jashari në prag të ndërrimit të moteve ka vizituar mjekët në QKMF të qytetit të Skenderajt, policët në Stacionin Policor të Kosovës, në Skenderaj, si dhe zjarrfikësit e komunës, të cilët i falënderoi për kontributin e tyre në kryerjen e përgjegjësive të tyre ligjore, ...

Më shumë...