Fatmir Grejqevci

Arban Abrashi prezantoi projektin për bujqësinë dhe Zonën turistike të Gollakut

Arban Abrashi prezantoi projektin për bujqësinë dhe Zonën turistike të Gollakut

Gjatë një takimi me banorët e fshatit Keqekollë, kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryetar të Prishtinës, Arban Abrashi, ka prezantuar projektin e tij për investime në Zonën Turistike të Gollakut dhe subvencionimin e bujqësisë. Abrashi e ka quajtur të papranueshme faktin se si nga viti 2013 në Zonën …

Më shumë...

Sali Zyba së bashku me kandidatët për Kuvend Komunal nis vizitat në lagje dhe fshatrat e Therandës

Sali Zyba së bashku me kandidatët për Kuvend Komunal nis vizitat në lagje dhe fshatrat e Therandës

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Therandës, Sali Zyba ka njoftuar se së bashku me kandidatë për Kuvend Komunal dhe aktivistë të Lëvizjes kanë filluar vizitat e shkurtra nëpër fshatrat dhe lagjet e Therandës. Zyba ka thënë se nëpër këto vizita do të bashkëbisedojnë me qytetarët e kësaj komune …

Më shumë...

Kandidati i AKR-së për kryetar të Prishtinës, Selim Pacolli premton ngrohje dhe energji elektrike me impiantin e mbeturinave

Kandidati i AKR-së për kryetar të Prishtinës, Selim Pacolli premton ngrohje dhe energji elektrike me impiantin e mbeturinave

Kandidati i AKR-së për kryetar të Prishtinës, Selim Pacolli sot ka bërë publik programin për lagjen Kolovicë dhe Kodrën e Trimave, ku ka premtuar ndërtimin e një impianti për shfrytëzimin e mbeturinave, i cili do të shfrytëzohej jo vetëm për riciklim dhe mbrojte të ambientit por edhe për të përfituar …

Më shumë...

Kryetari i Lipjanit dhe kandidati i LDK-së për mandatin e ardhshëm, Imri Ahmeti: Sllovia mbështet vizionin tonë

Kryetari i Lipjanit dhe kandidati i LDK-së për mandatin e ardhshëm, Imri Ahmeti: Sllovia mbështet vizionin tonë

Kryetari i Lipjanit dhe kandidati i LDK-së për mandatin e ardhshëm, Imri Ahmeti ka shpalosur programin qeverisës për Lipjanin e në theks të veçantë për Sllovinë, ku ka premtuar asfaltimin e pak rrugicave, trotuaret dhe ndriçimin publik. Ai po ashtu ka premtuar se Sllovia do të ketë një Sallë të …

Më shumë...

Çelaj: Prishtina përfundimisht të filloj të mendoj, planifikoj dhe veproj si një qytet me plane afatgjate

Çelaj: Prishtina përfundimisht të filloj të mendoj, planifikoj dhe veproj si një qytet me plane afatgjate

​Kandidati për kryetar të Prishtinës nga PDK, Lirak Çelaj ka thënë se qytetarët e Prishtinës e kanë vetëm një kërkesë. Ata sipas Çelajt duan që Prishtina përfundimisht të planifikojë dhe veprojë si një qytet me plane afatgjate. “Kudo, ne qytet e periferi qytetaret e Prishtinës kanë vetëm një kërkesë. Ata …

Më shumë...

Ministrja e Integrimeve Evropiane, Dhurata Hoxha: Demarkacioni mund të rinegociohet me Malin e Zi

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha: Deri në fund të vitit 2018 Kosova do të aplikojë për marrjen e statusit të vendit kandidat në BE

Një ditë para vizitës zyrtare në Malin e Zi, ministrja e Integrimeve Evropiane, Dhurata Hoxha, bënë të ditur se çështja e demarkacionit edhe mund të jetë pjesë e diskutimit me homologun e saj malazez. “Sa i takon çështjes së demarkacionit ndoshta mund ta diskutojmë me ministrin e Integrimeve Evropiane të …

Më shumë...

Vuçiq: Me shqiptarët mendoj se na duhet marrëveshje afatgjate e paqes për 200 vitet e ardhshme

Kryetari serb, Aleksander Vuçiq: Nuk jemi më të dobët se shqiptarët, por më të dobët se Amerika

Tashmë dihet se pengesa më e madhe (në mos e vetmja) në rrugën e Serbisë drejt aderimit në  Bashkimit Europian është gjetja prej tyre e një zgjidhjeje të pranueshme nga të gjitha palët, për Kosovën”.  Në një intervistë për Associated Press, kryetari serb Aleksandër Vuçiç e pranoi se zgjidhja e …

Më shumë...

Kandidati i PDK-së për kryetar të Burimit, Beqir Sadikaj: Çdo projekt që kam prezantuar ka mbulueshmeri financiare

Kandidati i PDK-së për kryetar të Burimit, Beqir Sadikaj: Çdo projekt që kam prezantuar ka mbulueshmeri financiare

Kandidati i PDK-së për kryetar të Burimit, Beqir Sadikaj ka njoftuar se pas publikimit të projektit për sheshin e qytetit “Ibrahim Rugova”, ka pranuar shume mesazhe, ndërsa thotë se çdo projekt që ka prezantuar, është i mbulueshëm financiarisht. “Pas publikimit të projektit për sheshin e qytetit “Ibrahim Rugova” kam pranuar …

Më shumë...

Arban Abrashi në premton në Kalabri shkollë, çerdhe, linjë autobusi dhe mbulimi i kolektorëve

Arban Abrashi në premton në Kalabri shkollë, çerdhe, linjë autobusi dhe mbulimi i kolektorëve

Kandidati për kryetar të Komunës së Prishtinës nga LDK-ja, Arban Abrashi, në një tubim të mbajtur sot në lagjen Kalabria, shpalosi programin e tij për këtë pjesë të kryeqytetit. Abrashi tha se programi për këtë lagje ka rrjedhur nga vetë kërkesat e banorëve dhe nga problemet reale të tyre. “Ne …

Më shumë...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj u ka premtuar qytetarëve të Gjilanit se do ta ndërtojë autostradën Prishtinë-Gjilan

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj u ka premtuar qytetarëve të Gjilanit se do ta ndërtojë autostradën Prishtinë-Gjilan

Kryeministri i Kosovës, njëherësh lideri i AAK-së Ramush Haradinaj u ka premtuar qytetarëve të Gjilanit se do ta ndërtojë autostradën Prishtinë-Gjilan dhe parkun industrial, të cilin e ka quajtur “Bondstili Ekonomik”, që do të përbëhej nga kompani amerikane. Në fushatën elektorale në këtë qytet, ai tha se në Kosovë mund …

Më shumë...

Mustafa: Burimi do të vazhdojë të qeveriset nga Haki Rugova dhe LDK-ja edhe në disa mandate tjera

Mustafa: Burimi do të vazhdojë të qeveriset nga Haki Rugova dhe LDK-ja edhe në disa mandate tjera

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa dhe kandidati i kësaj partie për kryetar të Komunës së Burimit, Haki Rugova, janë shprehur të bindur sot gjatë një tubimi madhështor parazgjedhor, se jo vetëm në Istog, por në tërë Kosovën, LDK-ja do të dalë fituese. Mustafa ka shprehur bindjen e tij se Haki …

Më shumë...

Pacolli: Strehimoret do t’i bëjmë hapësira të artit urban

Nënkryetari i Komunës së Prishtinës, Selim Pacolli, mirëpriti miratimin e Ligjit për kryeqytetin e vendit

Kandidati për kryetar të Komunës së Prishtinës nga AKR, Selim Pacolli, i bëri një vizitë strehimores në lagjen “Ulpiana” të Prishtinës, e cila shërben në rast rreziku që mund t’i kanoset qytetit. Strehimoret e tilla, sipas Pacollit, duhet të shndërrohen në hapësira të artit urban, e jo të mbesin vetëm …

Më shumë...

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, priti sot në takim ambasadorin e SHBA-së në Kosovë, Greg Delawie

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, priti sot në takim ambasadorin e SHBA-së në Kosovë, Greg Delawie

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, priti sot në takim ambasadorin e SHBA-së në Prishtinë, Greg Delawie, të cilin e ka falënderuar për përkrahjen që i kanë dhënë Kosovës në rrafshin politik dhe sektorin shëndetësor përmes projekteve konkrete që kanë pasur ndikim në përmirësimin e cilësisë së shërbimeve shëndetësore për të …

Më shumë...

Qeveria e Kosovës ndan 50 mijë euro për ekspertizë të rastit Dehari

​Instituti për Hulumtime dhe Analiza publikon sot hulumtimin për punën 100 ditëshe të Qeverisë

Qeveria e Kosovës ka ndarë mjete financiare në vlerë prej 49 mijë euro për punën e Komisionit Shtetëror për shënjimin dhe mirëmbajtjen e kufirit shtetëror me Malin e Zi. Qeveria po ashtu ka ndarë mjete në vlerë prej 50 mijë euro për mbulimin e shpenzimeve për ekspertizë shtesë jashtë vendit …

Më shumë...

Arban Abrashi takohet me Myftiun e Kosovës Naim Tërnava, zotohet për mirëmbajtjen e objekteve fetare

Arban Abrashi takohet me Myftiun e Kosovës Naim Tërnava, zotohet për mirëmbajtjen e objekteve fetare

Pas një takimi që ka zhvilluar me Myftiun e Kosovës, Naim Tërnava, kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) për kryetar të Prishtinës, Arban Abrashi, është zotuar se gjatë qeverisjes së ardhshme do të investojë në mirëmbajtjen e objekteve fetare dhe rregullimin e varrezave. “Sot patëm një bisedë shumë miqësore …

Më shumë...

Kryetare e komisioni për mbikëqyrje të AKI-së do të jetë Donika Kadaj Bujupi

Kryetare e komisioni për mbikëqyrje të AKI-së do të jetë Donika Kadaj Bujupi

Komisioni parlamentar për Mbikëqyrjen e Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë sot ka mbajtur mbledhjen e konstituimit dhe për herë të parë do të drejtohet nga dy gra, Donika Kadaj Bujupi kryetare dhe Ganimete Musliu nënkryetare. Kryetarja e Komisionit duke mos dashur të flas për gjendjen aktuale të sigurisë në Kosovë, …

Më shumë...