kek
MIT
Airport Adem Jashari
tv dielli
Fillimi / Institucionet (faqe 2)

Institucionet

Kryetari Haliti priti në takim Prof. Rainer Waldhardt, bisedoi rreth mundësisë për vazhdimin e bashkëpunimit Viti-Kirchhain

Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti ka pritur në takim Profesorin nga Universiteti i Gizenit të Gjermanisë, Rainer Waldhardt, që njëkohësisht është edhe përfaqësues në komunën e Kirchhain-it me të cilën Komuna e Vitisë ka bashkëpunim në kuadër të agjendës 2030 për Zhvillim të Qëndrueshëm të Asamblesë së Kombeve ...

Më shumë...

Kryetari Latifi priti në takim Samil Pireci, koordinator i rajonit të Prizrenit, me ç’rast nënshkruan Memorandum Mirëkuptimi ndërmjet Projektit “Subvencionet për Efiçiencë të Energjisë në Kosovë-SEEK”

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi së bashku me koordinatorin për Efiçiencë të Energjisë Elektrike në komunën e Rahovecit, Shpejtim Mustafa, pritën në takim Samil Pireci, koordinator i rajonit të Prizrenit, me ç’rast nënshkruan Memorandum Mirëkuptimi ndërmjet Projektit “Subvencionet për Efiçiencë të Energjisë në Kosovë-SEEK” dhe Komunës së Rahovecit. ...

Më shumë...

Braathu dhe Begaj, përuruan zyrën e re të OSBE-së në Malishevë

Shefi i misionit të OSBE-së në Kosovë, Jan Braathu dhe kryetari i Komunës së Malishevës, Ragip Begaj, e kanë përuruar zyrën e re të OSBE-së në Malishevë. Me këtë rast, shefi i misionit të OSBE-së, Braathu, e ka falënderuar kryetarin Begaj dhe Komunën e Malishevës, për bashkëpunimin e mirë me ...

Më shumë...

KREMTIMI I 12 VJETORIT TË SHPALLJES SË PAVARËSISË SË KOSOVËS NË JUNIK

Në vigjilje të 12 Vjetorit të Shpalljes së Pavarësisë së Kosovës Komuna e Junikut kremton 12 Vjetorin e Shpalljes së Pavarësisë së Kosovës, fillimisht duke nderuar të rënët për liri me homazhe pranë lapidarit në Qendër të Junikut, për të vazhduar me seancën solemne në sallën e kuvendit dhe koncertin ...

Më shumë...

SHMLP “Antonë Çetta” Skenderaj, ndau mirënjohje për nxënësit e dalluar për suksesin e treguar gjatë vitit shkollor 2019-2020

Në shënim të përvjetorit të 12-të të Pavarësisë së Kosovës, SHMLP “Antonë Çetta” Skenderaj, ndau mirënjohje për nxënësit e dalluar për suksesin e treguar gjatë vitit shkollor 2019-2020. Me këtë rast, drejtori i shkollës, Agron Istogu e falënderoj kryetarin e komunës së Skenderajt, Bekim Jashari si dhe drejtorin e DKA-së, ...

Më shumë...

Komiteti i komuniteteve në Deçan mbajti takimin e dytë të rregullt për vitin 2020

Komiteti për Komunitete, organ i Kuvendit të Komunës së Deçanit, ka mbajt takimin e dytë të rregullt për vitin 2020 të udhëhequr nga kryesuesi Elmir Nezaj, në praninë e anëtareve të këtij komiteti, përfaqësuesve të OSBE-së dhe KFOR-i. Mbledhja nisi me miratimin e procesverbalit nga mbledhja e kaluar. Pas miratimit ...

Më shumë...

Në vigjilje të festës së “17 Shkurtit”, DKA në bashkëpunim me DKRS në Deçan, organizuan gara në recitim në nivel komunal

Në vigjilje të festës së “17 Shkurtit”, DKA në bashkëpunim me DKRS në Deçan, organizuan gara në recitim në nivel komunal. Fillimisht u bë promovimi i revistës “Tradita” botuar nga SHFMU “Isa Boletini”, Isniq. Fillimisht drejtori i shkollës Shaban Mehmetaj i njoftoj të pranishmit për rendësin e revistës dhe mundësitë ...

Më shumë...

Ministri Mustafa premton përkrahje për agrobizneset vendore

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa, priti në një takim përfaqësuesit e Odës së Afarizmit të Kosovës, të cilët i ka njoftuar me disa nga prioritetet e ministrisë në kuadër të programeve mbështetëse për agrobizneset për vitin 2020. Ministri Mustafa, ka treguar se MBPZhR-ja, përmes programeve mbështetëse ...

Më shumë...

Nën organizimin e Komunës së Skenderajt, ka filluar turneu kupa “PAVARËSIA” në Futboll të Vogël

Në prag të shënimit të 12 vjetorit të shpalljes së Pavarësisë së Kosovës, nën organizimin e Komunës së Skenderajt, ka filluar turneu kupa “PAVARËSIA” në Futboll të Vogël. Në këtë turnir po marrin pjesë 14 ekipe nga shkollat fillore dhe të mesme të komunës së Skenderajt, ekipi nga Policia e ...

Më shumë...

Komuna e Skenderajt organizon aktivitete për 12 vjetorin e pavarësisë së Kosovës

Me rastin e 12 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës,  Komuna e Skenderajt si çdo vit tjetër organizon një mori aktivitetesh. Aktivitetet organizohen nën përkujdesjen e Kryetarit të Komunës, Bekim Jashari. Kjo është agjenda e aktiviteteve të organizuara nga Komuna e Skenderajt me rastin e 12 shkurtit: 17 shkurt, nga ora ...

Më shumë...

NJOFTIM PUBLIK LIDHUR ME MBLEDHJEN E II TË RREGULLT TË KOMITETIT PËR POLITIK DHE FINANCA NË VITI

Njoftohen qytetarët e Komunës së Vitisë se mbledhja e -II- rregullt e Komiteti për Politik dhe Financa, do të mbahet me datë 20.02.2020. ( e Enjte ), duke filluar në ora 10:00. Mbledhja do të mbahet në zyrën e konferencave tek objekti i ri i Komunës së Vitisë. Kjo mbledhje ...

Më shumë...

Trupat e Forcës së Sigurisë kanë parakaluar në këmbë nga qendra e qytetit të Deçanit në drejtim të fshatit Turistik Belle

Për nder të 17 Shkurtit, 12 vjetorit të Shpalljes së Pavarësisë së Republikës së Kosovës, nga qendra e qytetit të Deçanit në drejtim të grykës së Deçanit, konkretisht deri tek fshati Turistik Belle, Trupat e Forcës së Sigurisë së Kosovës Toga e parë e Kompanisë A, nga Regjimenti i 2-të ...

Më shumë...

REAGIM PUBLIK NGA MINISTRIA E INFRASTRUKTURËS DHE AMBIENTIT

MI LOGO

Ministria e Infrastrukturës dhe Ambientit (MIA), reagon ndaj shkrimeve të fundit të cilat janë adresuar në adresë të kësaj ministrie. MIA reagon ndaj shkrimeve të fundit duke i vlerësuar si tendencioze, të pabaza dhe kanë për qëllim lansimin e lajmeve lajthitëse. Ministria është e përkushtuar që të zbatohen me përpikëri ...

Më shumë...

Ministri Mustafa takoi drejtorin e Shoqatës së Sigurimeve, Sami Mazreku

Sistemi i sigurimeve në sektorin e bujqësisë, është një komponentë thelbësore për një sektor më konkurrues, më produktiv e më fitimprurës në Kosovë. Kështu është shprehur ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa, gjatë takimit me drejtorin ekzekutiv të Shoqatës së Sigurimeve të Kosovës, Sami Mazreku, me të ...

Më shumë...

Banka Botërore vazhdon mbështetjen e bujqësisë në Kosovë

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa, ka pritur në takim një delegacion të Bankës Botërore, të kryesuar nga menaxheri i Zyrës së BB-së në Kosovë, Marco Mantovanelli, me të cilët ka biseduar për zhvillimin e qëndrueshëm të sektorit të bujqësisë në Kosovë, si dhe për format e ...

Më shumë...

Kryetari Latifi takohet me operatoret ekonomik, diskutojnë për rritjen e cilësisë së punëve

Në sallën e mbledhjeve të Kuvendit Komunal të Rahovecit, kryetari i komunës së Rahovecit, Smajl Latifi në Prani edhe të nënkryetarit Fatmir Iska, menaxherit të zyrës së prokurimit, Astrit Mullabazi dhe menaxherët e projekteve ka mbajtur takim me operatorët ekonomik që kanë kontrata me komunën e Rahovecit për realizimin e ...

Më shumë...