kek
MIT
Airport Adem Jashari
Fillimi / Institucionet (faqe 5)

Institucionet

Kryetari Kuçi konsideron se Kosovës i duhet një qeveri e unitetit

Kryetari i komunës së Junikut Agron Kuçi në postimin e tij ne facebook në lidhje me formimin e qeverisë së re ka thënë: Të përballur padrejtësisht me presion ndërkombëtar, të izoluar nga vendet e Bashkimit Evropian pas aplikimit të taksës doganore ndaj Serbisë, të sfiduar nga Gjykata Speciale diskriminuese, nergut ...

Më shumë...

Komandanti legjendar, Adem Jashari u përjetësua në bronz edhe në qytetin e Fushë Kosovës

Komandanti legjendar, Adem Jashari u përjetësua në bronz edhe në qytetin e Fushë Kosovës. Përurimi i shtatores pikërisht në ditëlindjen e tij, është nderim i historisë tonë të re, 28 Nëntori ka bashkuar bartësit e ideve për liri e rezistencë ndër breza, nga Skënderbeu e Ismail Qemali, deri te dalja ...

Më shumë...

Në Drenas përurohen tri shtatoret e heronjve të kombit, Shabanit, Hamzës dhe Komandantit legjendar të UÇK-së, Adem Jashari

Kryetari i komunës së Skenderajt Bekim Jashari në një postim të tij në facebook ka shkruar: Përurimi i tri shtatoreve të heronjve të kombit Shaban Jashari, Hamëz Jashari dhe Komandantit legjendar të UÇK-së, Adem Jashari, më 28 nëntor, në sheshin “Fehmi Lladrovci” në Drenas, shënon ditë të madhe, ditë të ...

Më shumë...

Kryetari Jashari me bashkëpunëtor nderon dëshmorët me rastin e 28 nëntorit

Në nderim të festës së 28 Nëntorit – Dita e Flamurit, datëlindja e Komandantit Legjendar të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Adem Jashari dhe dalja publike e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, kryetari i komunës së Skenderajt Bekim Jashari së bashku me kryetarin e Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, deputetin e Parlamentit ...

Më shumë...

Është mbajtur seanca solemne e dy komunave Skenderaj dhe Drenas

Është mbajtur seanca solemne e dy komunave Skenderaj dhe Drenas, me këtë rast Kryetari i komunës së Skenderajt Bekim Jashari në fjalimin e tij ka theksuar: “Në këtë seancë solemne, ua uroj 28 nëntorin, festën e katërfishtë, festës më të rëndësishme të kombit tonë, uroj që juve këtu, familjeve Tuaja ...

Më shumë...

Solidaritet i madh i Malishevës me zonat e prekura nga tërmeti në Shqipëri

Komuna e Malishevës në dy ditët e fundit ka treguar solidaritet të jashtëzakonshëm me qytetarët e Shqipërisë, përkatësisht të zonave të prekura nga tërmeti. Edhe mbrëmë, një konvoj prej afro 30 automjeteve (kamion, kombibus dhe vetura të përshtatshme për bartje), me ndihma të grumbulluara, ka mbërritur në zonën e Bashkisë ...

Më shumë...

Vitia bënë homazhe tek varrezat e dëshmorëve

Për nderë të festës së 28 Nëntorit- Ditës së Flamurit, Institucionet komunale të Vitisë, bëjnë të ditur se organizohen homazhe tek varrezat e dëshmorëve në Viti, me fillim në ora 10:00. Ndërkohë siç është bërë e ditur më herët, janë anuluar të gjitha aktivitetet kulturo-artistike, sikur edhe seanca solemne e ...

Më shumë...

Malisheva për Shqipërinë

Duke filluar që nga marrja e lajmit, se Shqipëria u goditë nga një tërmet i fuqishëm me pasoja të rënda edhe njerëzore, Institucionet e Komunës së Malishevës, qysh mbrëmë drejtpërdrejt shkuan në Thumanë dhe dërguan ndihmat e para si dhe vënë kontaktet me strukturat e Bashkisë së Krujës, përkatësisht , ...

Më shumë...

Rahoveci i përgjigjet pozitivisht ndihmës për ti ndihmuar të dëmtuarit nga tërmeti 

Kryetari i komunës së Rahovecit Smajl Latifi, në një postim të tij në facebook ma rastin e përgjigjes pozitive të qytetarëve për ndihmë të dëmtuarit nga tërmeti në Shqipëri ka shkruar: Duke parë gatishmërinë e qytetarëve të komunës së Rahovecit, për t’ju dal në ndihmë shtetit tonë Amë pas tërmetit ...

Më shumë...

Kryetari Latifi ka bërë nderime në Memorialin e Dëshmorëve të Kombit në Gllogjan

Kryetari i komunës së Rahovecit ka vazhduar të bëjë nderimin e përvitshëm në Memorialin e Dëshmorëve të Kombit në Gllogjan, duke qenë mirënjohës për kontributin dhe flijimin e tyre për lirinë e Atdheut. Gllogjani dhe rrafshi i Dukagjinit i dha shpirt vazhdimësisë së rezistencës dhe luftës heroike si dhe trasuan ...

Më shumë...

Qytetarët e komunës së Deçanit kanë dhuruar 20.580€ dhe 6 kamion me veshmbathje dhe gjëra ushqimore

Qytetarët e komunës së Deçanit kanë dhuruar 20.580€ dhe 6 kamion me veshmbathje dhe gjëra ushqimore! Ndërsa mjetet buxhetore që janë mbledhur deri në këto orë, do të dhurohen për familjen Abazi nga Gjilani, të cilët humbën dje dy djemtë e tyre!

Më shumë...

Kryetari Ramosaj me bashkëpunëtorë ka përkujtuar Dëshmorët e Kombit në qytetin e Deçanit dhe në Kompleksin e Dëshmorëve në Gjllogjan

Kryetari i komunës së Deçanit Bashkim Ramosaj në një postim të tij në facebook ka shkruar: 28 Nëntori i Flamurit tonë Kombëtarë, do të jetë përherë pikë frymëzimi për të gjithë shqiptarët. Së bashku me Kryeministrin Ramush Haradinaj, me përulje, mirënjohje, respekt e falënderim të veçantë, nderuam dhe përkujtuam Dëshmorët ...

Më shumë...

KEK-u ndan 100 mijë euro për ndihmë Shqipërisë

Korporata Energjetike e Kosovës (KEK) ka ndarë 100 mijë euro për t’i dalë në ndihmë Republikës së Shqipërisë pas tragjedisë që ndodhi ditën e martë si pasoje e tërmeteve. Me kërkesë të Drejtorit Menaxhues të KEK-ut, Njazi Thaçi dhe me aprovim te Bordit te Drejtorëve, kjo shumë është dedikuar për ...

Më shumë...

Kryetari Latifi fton qytetarët për ndihmë të prekurve nga tërmeti

Kryetari i komunës së Rahovecit Smajl Latifi në një postim të tij në facebook ju ka drejtuar qytetarëve: Të nderuar qytetarë të komunës së Rahovecit, njerëz të vullnetit të mirë. Shqipëria sot ka nevojë më shumë se kurrë për ne, andaj si komunë bashkë me SHL-Kosova dhe OJQ Hareja, po ...

Më shumë...

Shqyrtohen mundësitë për pezullimin e mësimit dhe dislokimin e nxënësve të shkollës fillore “Halil Alidemaj” në Pozheran për shkak të vjetërsisë së objektit

Kryetari i komunës së Vitisë Sokol Haliti, shoqëruar edhe nga kryesuesi i Kuvendit Naim Pira dhe drejtoresha e Arsimit Fatbardha Emini, kanë vizituar në orët e paradites objektin aktual të shkollës së mesme të ulët “Halil Alidemaj” në Pozheran, për të parë nga afër gjendjen në të cilën po vazhdon ...

Më shumë...

Komuna e Vitisë mobilizohet për ti dal në ndihmë familjeve të prekura nga tërmeti në Shqipëri

Kryetari i komunës së Vitisë Sokol Haliti, ka thirrë një mbledhje të jashtëzakonshme me bordin e drejtorëve për të diskutuar rreth ngjarjeve të fundit në Shqipëri, pas tërmetit që goditi ditën e djeshme duke lënë shumë viktima e të lënduar, si dhe dëme të mëdha materiale. Kryetari Haliti, ka marrë ...

Më shumë...