MIT KS
Fillimi / Institucionet (faqe 51)

Institucionet

NJOFTIM NGA DREJTORIA PËR EKONOMI, ZHVILLIM DHE TURIZËM NË RAHOVEC

Gjatë ditës së sotme Drejtori i Drejtorisë për Ekonomi, Zhvillim dhe Turizëm në Rahovec, z.Artan Asllani, është njoftuar se në disa biznese të komunës së Rahovecit, punonjësit e sektorit privat po ballafaqohen me vështirësi të shumta si dhe mungesë mjetesh mbrojtëse si: maska dhe doreza për tu mbrojtur nga rreziku ...

Më shumë...

KRYETARI LATIFI APEL PËR KRYETARËT E KËSHILLAVE TË FSHATRAVE DHE LAGJEVE URBANE NË RAHOVEC

Pas situatës së krijuar nga rreziku i infeksionit COVID-19, ka shumë familje të cilat në këto ditë jo të lehta kanë nevoja të shumta dhe nuk kanë mundësi për të përmbushur kërkesat themelore për familjet e tyre, kryetari i komunës së Rahovecit Smajl latifi ka apeluar te të gjithë kryetarët ...

Më shumë...

Njoftim mbi anulimin e të gjitha aktiviteteve përkujtimore të dëshmorëve e martirëve në Komunën e Skenderajt

Kreu i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, ka takuar udhëheqësit e Shoqatave të Dala nga Lufta e UÇK-së, me të cilët është dakorduar për anulimin e të gjitha aktiviteteve përkujtimore të dëshmorëve e martirëve në Komunën e Skenderajt, me qëllim të parandalimit të infektimit me virusin COVID-19. Kryetari Jashari, bëri ...

Më shumë...

Është shënuar 24 marsi i vitit 1998, datë që shënon Betejën e lavdishme të Gllogjanit

Ndonëse në rrethana krejt ndryshe Komandanti i UÇK-së Ramush Haradinaj, bashkë me Kryetarin e Komunës së Deçanit Bashkim Ramosaj, Kolonel Abdyl Mushkolaj, përfaqësues të shoqatave të dala nga lufta e UÇK-së, zyrtar komunal, familjarë të Dëshmorëve, Invalid e Veteran të Luftës së UÇK-së në Kompleksi Memorial “Dëshmorët e Kombit” në ...

Më shumë...

TA MUNDIM KORONAVIRUSIN ME KUJDES JO ME FRIKË

TA MUNDIM KORONAVIRUSIN ME KUJDES JO ME FRIKË! PA SHTRËNGIM DUARSH! LANI DUART SA MË SHPESH ME UJË E SAPUN! AJROSNI SHTËPINË DHE MBANI HIGJIENËN PERSONALE DHE HIGJIENËN E SHTËPISË! KUR TESHTINI, MBULONI GOJËN ME GROPËZËN E BËRRYLIT APO ME FACULETË! TË MOSHUARIT DHE PERSONAT ME SËMUNDJE KRONIKE TË QËNDROJNË ...

Më shumë...

Qytetarët e Skenderajt duke mbajtur distancën fizike mes tyre gjatë pritjes për të marrë asistencën sociale

Qytetarët e Skenderajt duke mbajtur distancën fizike mes tyre gjatë pritjes për të marrë asistencën sociale. Vetëdijesimi i qytetarëve për zbatimin e masave për parandalimin e infeksionit COVID-19 është garanci që na siguron triumfin mbi betejën e përbashkët që kemi. Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, falënderon Stacionin Policor ...

Më shumë...

Komuna e Vitisë kujton sulmet ajrore të Natos kundër caqeve ushtarake e policore serbe

Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti me përfaqësues të KFOR-it kanë bërë homazhe në kompleksin Richard Holbrooke në Viti, për të përkujtuar 24 marsin e vitit 1999 kur edhe kanë filluar sulmet ajrore të NATO-së kundër caqeve ushtarake e policore serbe. Kryetari Haliti pas vendosjes së luleve theksoj se ...

Më shumë...

Begaj: Qytetarë, respektoni rregullat, bëni kujdes

Shtabi komunal për menaxhimin e situatës me COVID-19 në Malishevë, i drejtuar nga kryetari i komunës, Ragip Begaj, e ka mbajtur mbledhjen e radhës, ku është shqyrtuar situata aktuale në Malishevë. Me këtë rast, kryetari Begaj, ju ka bërë thirrje qytetarëve që të vazhdojnë ti respektojnë rregullat dhe udhëzimet për ...

Më shumë...

Kryetari Latifi përmes një postimi të tij në facebook ka kujtuar Epopenë e Dukagjinit të vitit 1998

Kryetari i komunës së Rahovecit Smajl Latifi, përmes një postimi të tij në facebook ka kujtuar Epopenë e Dukagjinit të vitit 1998, ai ndër të tjera ka thënë: Tokë e etur për liri është kjo tokë shqiptare që nuk duroi asnjëherë gjatë shekujve të jetë e shkelur nga pushtuesi. U ...

Më shumë...

Kryetari Ramosaj kërkon nga policia e Kosovës dhe për qytetarët e Deçanit, për hirë të shtetit, mos u ballafaqoni mes vete, respektojeni njëri tjetrin si asnjëher më parë

Kryetari i komunës së Deçanit Bashkim Ramosaj, në një postim të tij në facebook ka shkruar: Qytetarët e Kosovës! Sot kanë dy përballje sfiduese para vetes. E para: Corona Virusi Pandemia COVID – 19” dhe e E dyta: Psikopatët që e udheheqin shtetin tonë. Në të dyja variantet, çmimin po ...

Më shumë...

QË KOMUNA JONË TË MOS FUTET NË HARTËN E KUQE

QË KOMUNA JONË TË MOS FUTET NË HARTËN E KUQE Ta mundim Koronavirusin me Kujdes jo me Frikë! * Pa shtrëngim duarsh! * Pa përqafime! * Qëndroni në distancë nga njëri tjetri së paku 2 metra larg! * Lani duart sa më shpesh me ujë e sapun! * Ajrosni shtëpinë ...

Më shumë...

Inspektorati i Komunës së Skenderajt dhe Policia kanë mbyllur edhe dy kafiteri në Skenderaj

Inspektorati i Komunës së Skenderajt dhe Policia kanë mbyllur edhe dy kafiteri në Skenderaj, pasi të njëjtat nuk respektuan vendimin për mbyllje. Pas mbylljes së lokaleve ndaj pronarëve të bizneseve ka hapur rast Prokurori i Shtetit për procedura të mëtejme. Me qëllim të parandalimit të infeksionit COVID-19 bëjmë thirrje që ...

Më shumë...

Kryetari Kuçi ka kërkuar nga qytetarët që ti respektojnë këshillat dhe të qëndrojnë në shtëpi

Kryetari i komunës së Junikut Agron Kuçi, përmes një postimi të tij në facebook, ka kërkuar nga qytetarët qe ti respektojnë këshillat e profesionistëve shëndetësor dhe institucioneve tona, ai ndër të tjera ka thënë: Bashkëqytetar të dashur! Po hyjmë në ditët më sfiduese dhe vendimtare për jetët e më të ...

Më shumë...

Kryetari Ramosaj ka pritur në takim liderin e AAK-së Ramush Haradinaj

Kryetari i Komunës së Deçanit Bashkim Ramosaj, bashkë me anëtaret e Shtabit Emergjent, kanë pritur në takim liderin e AAK-së Ramush Haradinaj, njeriun që në ditë të vështira na priu, e i njëjti afër këtij populli. Haradinaj nga afër është njoftuar për gjendjen aktuale në komunën e Deçanit ku deri ...

Më shumë...

Viva Fresh Store dhe Buçaj ndihmojnë 100 familje të Hanit të Elezit

Sot, kur Kosova dhe qytetarët e saj, gjenden në një situatë të vështirë dhe po përballen me masat për parandalimin e Corona Virusit, Kompanitë Viva Fresh Store & Buçaj, përmes Kryqit të Kuq të Kosovës-Dega në Kaçanik, dhuruan 100 pako ushqimore, për familjet më të rrezikuara sociale në komunën e ...

Më shumë...

Elkos Group-Etc, Devolli Corporation, Devolli Group dhe Express-store, fillojnë kontingjentet e para mbështetëse për familjet skamnore në të gjitha komunat e Republikës së Kosovës

Në këtë gjendje nëpër të cilën po kalon vendi ynë, në një kohë kur pandemia globale Covid 19, ka marrë përmasa të shtrirjes edhe në Kosovë, Elkos Group-Etc, Devolli Corporation, Devolli Group dhe Express-store bashkojnë forcat, në mbështetje të familjeve skamnore dhe institucioneve vitale të shtetit. Në këtë donacion bëjnë ...

Më shumë...