MIT
kek
mbpzhr 2018
Airport Adem Jashari
Fillimi / Institucionet (faqe 29)

Institucionet

Të gjitha rrugët dytësore në qytetin e Deçanit do të rregullohen

  Kryetari i komunës së Deçanit Bashkim Ramosaj, bashkë më nënkryetarin Sami Cacaj, drejtorin për Shërbime Publike Izet Zenuni,  zyrtarin e prokurimit dhe përfaqësues të  Kompanisë “Lika Trade”-SH.P.K-Deçan, kanë nënshkruar kontratë për rregullimin dhe asfaltimin e të gjitha rrugëve dytësore në qytetin e Deçanit. Kryetari Ramosaj tha se në bazë ...

Më shumë...

Kryetari Haliti priti në takim udhëheqësit e Agjencionit Pyjor të Kosovës

Kryetari i komunës së Vitisë Sokol Haliti, ka pritur në një takim Menderes Ibrën, drejtor i Agjencionit Pyjor të Kosovës dhe Bislim Rrustemin, drejtor regjional i këtij agjencioni, me të cilët ka diskutuar rreth gjendjes momentale të pyjeve, sfidat me të cilat po ballafaqohen si dhe mënyra e ruajtjes nga ...

Më shumë...

U përurua ndriçimi publik për skaj të rrugës Viti-Drobesh

Kryetari i komunës së Vitisë, Sokol Haliti ka bërë përurimin e ndriçimit publik përgjatë rrugës kryesore Viti-Drobesh. Me këtë rast në përurimin e këtij projekti kanë marrë pjesë edhe disa qytetarë të cilët e kanë mirëpritur vendosjen e ndriçimit publik por edhe ndërtimin e trotuarit përgjatë kësaj rruge. Kryetari Haliti ...

Më shumë...

Në të gjitha shkollat e komunës së Vitisë filloj viti i ri shkollor 2019/2020

Drejtoresha e Arsimit në Komunën e Vitisë, Fatbardha Emini e shoqëruar nga bashkëpunëtorët e saj me rastin e fillimit të procesit mësimor, sot kanë vizituar disa shkolla të kësaj komune. Ajo ndër tjerash ka vizituar edhe Shkollën Fillore të Mesme të Ulët “Bafti Haxhiu” në Viti, shkollë kjo që gjatë ...

Më shumë...

Kryetari Begaj, priti koordinatorin për kulture, rini dhe sport, Rexhep Hoti

Kryetari i Komunës së Malishevës, Ragip Begaj dhe drejtori për arsim dhe edukim, Blerim Thaçi, kanë pritur sot në një takim pune, koordinatorin nacional për kulturë, rini dhe sport, Rexhep Hotin, me të cilin ka biseduar për mbajtjen e aktiviteteve sportive në nivelin e shkollave, në kuadër të programit nacional ...

Më shumë...

Filloj viti i ri shkollor në shkollat e komunës së Junikut

  Në shkollën fillore të mesme të ulët “Edmond Hoxha” dhe shkollën e mesme “Kuvendi i Junikut” në Junik filloj viti i ri shkollor 2019/2020 sipas planit të paraparë. Kryetari i Komunës së Junikut Agron Kuçi, uron prindërit dhe mësimëdhënësit duke i faleminderuar për bashkëpunimin dhe shpresuar në angazhim e ...

Më shumë...

Filluan punimet në rrugën Bujar Roka

  Ministri i Infrastrukturës dhe Transportit, Pal Lekaj, të hënën mori pjesë në fillimin e punimeve në rrugën Bujar Roka deri te Ura e Tabakut, në Gjakovë. Ministri Lekaj tha se edhe ky projekt po realizohet në vazhdën e qindra projekteve tjera të cilat tashmë janë bërë realitet në Gjakovë, ...

Më shumë...

Shala dhe Lipa nënshkruajnë marrëveshje, nga viti i ardhshëm “Sunny Hill Festival” të mbahet në Qendrën e Panaireve në Bërnicë

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, ka nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi me drejtorin ekzekutiv të “Sunny Hill Festival”, Dukagjin Lipa, që ky festival, me renome ndërkombëtare, nga viti i ardhshëm të mbahet në Qendrën e Panaireve në Bërnicë të Prishtinës. Shala tha se ka bërë realitet premtimin e dhënë muaj ...

Më shumë...

Në 20 shkolla të komunës së Deçanit, nis procesi i rregullt mësimor për vitin kalendarik 2019/2020

Drejtori i DKA-së në komunën e Deçanit, Bekim Vishaj, i shoqëruar nga stafi i DKA-së, kanë vizituar shkollat e qytetit në Deçan për tu njoftuar nga afër më fillimin e vitit të ri shkollor 2019/2020, në emër të kryetarit të Komunës Bashkim Ramosaj, Vishaj ju uroi vit të mbarë. Vishaj ...

Më shumë...

Kryetari Latifi uron fillimin e vitit të ri shkollorë

Kryetari i komunës së Rahovecit Smajl Latifi, në një postim të tij në facebook me rastin e fillimit të vitit të ri shkolloë është shprehur: Të dashur fëmijë, nxënës, mësimdhënës dhe prindër! Urime fillimi i vitit të ri shkollorë. Pas pushimit veror, në të gjitha shkollat e komunës së Rahovecit ...

Më shumë...

Njoftim: Mbyllje e përkohshme e rrugës Nacionale N2 (Zona e Rrëshqitjes)

MI LOGO

Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit njofton publikun se për shkak të aktiviteteve për instalime të sistemeve të automatizuara të trafikut  dhe për sigurinë publike, është e nevojshme mbyllja e përkohshme e rrugës Nacionale N2 (Zona e Rrëshqitjes), sipas datave dhe orareve të mëposhtme: 3 deri më 6 shtator 2019 – ...

Më shumë...

Kryetari Haliti ju uron nxënësëve fillimin e vitit të ri shkollor 2019/2020

Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti, me rastin e fillimit të vitit shkollor 2019/20 ju është drejtuar me një mesazh urimi të gjithë nxënësve dhe mësimdhënësve të kësaj komune. “Të dashur nxënës dhe të nderuar arsimtarë të komunës së Vitisë, kam nderin që sot të ju uroj fillimin e ...

Më shumë...

Kryetari Begaj dhe drejtori Thaçi, i uruan nxënësit dhe arsimtarët për fillimin e vitit të ri shkollor

Kryetari i Komunës së Malishevës, Ragip Begaj dhe drejtori i Drejtorisë për Arsim dhe Edukim, Blerim Thaçi, me rastin e fillimit të viti të ri shkollor 2019-2020, i kanë uruar të gjithë nxënësit dhe arsimtarët e Komunës së Malishevës, Ata gjithashtu, me rastin e fillimit të vitit shkollor, e kanë ...

Më shumë...

Kryetari Jashari, uron fillimin e vitit të ri shkollorë

Bekim Jashari: Nexhmedin Spahiu pë mua është niveli ma i ultë i njeriut, i cili shpif për ditëlindjen e Legjendarit

  Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, uron fillimin e vitit të ri shkollorë, kryetari Jasharindër të tjera është shprehuer: “Të nderuar udhëheqës të arsimit, drejtorë të shkollave, mësimdhënës dhe nxënës të Komunës së Skenderajt Urime viti i ri shkollor 2019/2020! Ju dëshiroj vit të suksesshëm, shumë kreativitet në ...

Më shumë...

Kryetari Ramosaj, uron të gjithë për fillimin e vitit të ri shkollorë

  Kryetari i Komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj, me rastin e fillimit të vitit të ri shkollorë uron të gjith drejtorët e shkollave, mësimdhënës dhe nxënës për një  fillimtë marë. Ai ndër të tjera tha: “Të nderuar udhëheqës të arsimit, drejtorë të shkollave, mësimdhënës dhe nxënës të Komunës së Deçanit, ...

Më shumë...

Aeroporti “Adem Jashari” me rekord të ri, mbi 300 mijë udhëtarë gjatë muajit gusht

Aeroporti “Adem Jashari ka thyer një rekord të ri. Vetëm gjatë muajit gusht, në këtë Aeroport janë regjistruar mbi 300 mijë udhëtarë, ndërsa janë realizuar 2.212 fluturime. Kështu, ka shkruar në llogarinë e tij në “Facebook”, Driton Hyseni, menaxher i planifikimit të fluturimeve në Aeroportin “Adem Jashari”, duke potencuar se ...

Më shumë...