KEK
Fillimi / Institucionet (faqe 27)

Institucionet

Vazhdojnë punimet në ndërtimin e objektit të ri të shkollës “Liria” në Fortesë

Drejtori i Drejtorisë për Arsim në komunën e Rahovecit, Avni Morina, ka vizituar objektin e shkollës fillore ”Liria” në Fortesë, për të parë nga afër punimet që po zhvillohen në ndërtimin e kësaj shkolle. Punimet në ndërtimin e objektit të shkollës së re në Fortesë, janë duke u realizuar sipas ...

Më shumë...

Vazhdon realizimi i projekteve në komunën e Vitisë

Për të parë nga afër punimet që po zhvillohen në disa lokalitete të komunës së Vitisë, udhëheqja komunale ka vizituar këto vendpunishte. Kryetari i komunës së Vitisë Sokol Haliti, ka inspektuar punimet e projekteve të rregullimit të fushës sportive në Drobesh, si dhe punimet në rrugën Viti-Sllatinë. Po ashtu, ka ...

Më shumë...

Praktikë në punë për dhjetë të rinj nga Komuna e Hanit të Elezit

Kryetari i komunës së Hanit të Elezit Rufki Suma dhe Naim Gashi, Drejtorë i Zyrës Rajonale të Punësimit, nënshkruan marrëveshjen për angazhimin e dhjetë të rinjve nga Komuna e Hanit të Elezit të cilët do të ju mundësohet shërbimi i praktikës profesionale me pagesë në institucionet publike. Ata do të ...

Më shumë...

Po vazhdojnë punimet në asfaltimin e të gjitha rrugicave në fshatin Lumbardh

Kryetari i komunës së Deçanit Bashkim Ramosaj, përmes një postimi të tij në facebook ka njoftuar se, punimet në asfaltimin e të gjitha rrugicave në fshatin Lumbardh po vazhdojnë sipas projektit, ai me këtë rast i ka uruar banoret dhe ka thënë se investime të tilla do të vazhdojnë edhe ...

Më shumë...

Komuna e Rahovecit ka nisur implementimin e projektit “Investim në infrastrukturën kulturore dhe kënde të lojërave për fëmijë”

Komuna e Rahovecit, përkatësisht DKRS-së ka nisur implementimin e projektit “Investim në infrastrukturën kulturore dhe kënde të lojërave për fëmijë”, ku parashihet edhe ndërtimi i këndit rekreativ në këtë lagje, dedikuar fëmijëve dhe të gjitha grupmoshave. Kryetari i komunës së Rahovecit Smajl Latifi është shprehur se, përmes hapësirave të tilla, ...

Më shumë...

Sipas IKSHPK-së, sot në komunën e Deçanit pesë persona kanë rezultuar pozitiv me virusin #Covid19, ndërsa katër të tjerë janë shëruar plotësisht

Sipas IKSHPK-së, sot në komunën e Deçanit pesë persona kanë rezultuar pozitiv me virusin #Covid19, ndërsa katër të tjerë janë shëruar plotësisht nga ky virus. Rastet pozitive janë: tre nga Isniqi, një nga Rastavica dhe një nga Strellci i Ulët. Deri më sot, në komunën e Deçanit janë të identifikuara ...

Më shumë...

Me mbjelljen e 60 drunjve të rinj filloi fushata “Bëhu mik i Prishtinës”

Drejtoresha në Drejtorinë e Pyjeve në komunën e Prishtinës Fatime Hajdari, ka bërë të ditur se, me mbjelljen e 60 drunjve të rinj ka filluar fushata “Bëhu mik i Prishtinës”, që ka për qëllim shtimin e gjelbërimit në kryeqytet. Drunjtë e parë në kuadër të kësaj fushate u mbollën në ...

Më shumë...

Kryetari Latifi, në 31 vjetorin e rënies heroike, ka nderuar kujtimin për heronjtë e kombit, Afrim Zhitinë dhe Fahri Fazliun

Kryetari i komunës së Rahovecit Smajl Latifi, së bashku me Kryetarin e AAK-së Ramush Haradinaj dhe bashkëveprimtarë e familjarë, në 31 vjetorin e rënies heroike, ka nderuar kujtimin për heronjtë e kombit, Afrim Zhitinë dhe Fahri Fazliun. Heronjtë janë flamurtarët që na prijnë në rrugën tonë përpara, duke qenë si ...

Më shumë...

Në komunën e Hanit të Elezit me një aktivitet rasti është bërë hapjen e sezonit të gjuetisë për lloje të caktuara të kafshëve të egra

Bazuar në Vendimin e  Ministrisë së Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, edhe në komunën e Hanit të Elezit me një aktivitet rasti është bërë hapjen e sezonit të gjuetisë për lloje të caktuara të kafshëve të egra në tërë territorin e Komunës së Hanit të Elezit. Vendtakimi i gjuetarëve dhe ...

Më shumë...

Kryetari Latifi, ka pritur në një takim futbollistin dhe vrapuesin, Erzen Zyberaj

Kryetari i komunës së Rahovecit Smajl Latifi, ka pritur në një takim të këndshëm futbollistin dhe vrapuesin, Erzen Zyberaj. Erzeni vjen nga Drenoci i Rahovecit dhe po na bën krenar gjithandej. Përveçse një futbollist i dalluar, ai është edhe një atlet i shkëlqyer, i njohur për vrapimin ultramaratonik nga Prishtina ...

Më shumë...

Kryetari Latifi, të dielën gjatë ditës ka qëndruar për vizitë në Krushë të Madhe

Kryetari i komunës së Rahovecit Smajl Latifi, të dielën gjatë ditës bashkë me drejtorin e bujqësisë dhe bashkëqytetarë ka qëndruar për vizitë në Krushë të Madhe, ku shfrytëzoi rastin të shoh nga afër arat e fermerit Muharrem Hoti. Muharremi është një perimtarë i dalluar i cili mbjell të gjitha kulturat ...

Më shumë...

KKMSH mbajti mbledhje të rregullt u bë me dije se janë shqiptuar gjoba për 138 qytetarë vitias për mos bartje të maskave

Mbledhja e rregullt e Komitetit Komunal për Mbrojtje dhe Shpëtim në komunën e Vitisë, ka filluar me një minutë heshtje në shenjë respekti për dy qytetarët vitias Valon dhe Taulant Ramadani të cilët kanë humbur jetën në një aksident trafiku. Gjatë këtij takimi është folur për gjendjen e pandemisë me ...

Më shumë...

Kryetari Latifi, bashkë me gra e vajza, burra e djem nga Rahoveci u solidarizuan me qindra e mijëra gra e vajza, anë e mbanë globit, të cilat janë prekur nga kanceri i gjirit

Kryetari i komunës së Rahovecit Smajl Latifi, bashkë me gra e vajza, burra e djem nga Rahoveci, përmes një aktiviteti simbolik të organizuar nga DSHMS në bashkëpunim me DKRS-në, u solidarizuan me qindra e mijëra gra e vajza, anë e mbanë globit, të cilat janë prekur nga kanceri i gjirit. ...

Më shumë...

Sipas IKSHPK-së, sot në komunën e Deçanit dymbëdhjetë persona kanë rezultuar pozitiv me virusin #Covid19

Sipas IKSHPK-së, sot në komunën e Deçanit dymbëdhjetë persona kanë rezultuar pozitiv me virusin #Covid19. Rastet pozitive janë: një nga Baballoqi, një nga Carrabregu i Ulët, gjashtë nga Deçani, dy nga Irzniqi, një nga Isniqi dhe një nga Lloqani. Deri më sot, në komunën e Deçanit janë të identifikuara 246 ...

Më shumë...

Bordi i Përkohshëm i KEK-ut aprovon planin afarist dhe buxhetin për vitin 2021

Bordi i Përkohshëm i drejtorëve të KEK sh.a. i kryesuar nga Musa Misini me drejtorët Petrit Ibraj, Fadil Hoxha, Fatime Grajqevci dhe U.D. KE, Luigj Imeri te premten ka mbajtur mbledhjen e rregullt me ç’rast ka shqyrtuar dy dokumentet kryesore strategjike të Korporatës. Në këtë takim, konform rendit të ditës, ...

Më shumë...

6000 EURO DONACION NGA KFOR-i ITALIAN PËR KOMUNËN E RAHOVECIT

Gatishmërinë për të shtyer përpara proceset të cilat rrisin sigurinë e qytetarëve, KFOR-i italian e ka dëshmuar në mënyrë të vazhdueshme, edhe kësaj radhe me dhurimin e donacionit për komunën e Rahovecit, që kap vlerën prej 6000 euro dhe përfshin vendosjen e rrjetit të ndriçimit publik në rr. “Vëllezërit Haradinaj” ...

Më shumë...