Airport Adem Jashari
MIT
kek
tv dielli
Fillimi / Institucionet (faqe 28)

Institucionet

Komuna e Skenderajt organizon aktivitete për 12 vjetorin e pavarësisë së Kosovës

Me rastin e 12 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës,  Komuna e Skenderajt si çdo vit tjetër organizon një mori aktivitetesh. Aktivitetet organizohen nën përkujdesjen e Kryetarit të Komunës, Bekim Jashari. Kjo është agjenda e aktiviteteve të organizuara nga Komuna e Skenderajt me rastin e 12 shkurtit: 17 shkurt, nga ora ...

Më shumë...

NJOFTIM PUBLIK LIDHUR ME MBLEDHJEN E II TË RREGULLT TË KOMITETIT PËR POLITIK DHE FINANCA NË VITI

Njoftohen qytetarët e Komunës së Vitisë se mbledhja e -II- rregullt e Komiteti për Politik dhe Financa, do të mbahet me datë 20.02.2020. ( e Enjte ), duke filluar në ora 10:00. Mbledhja do të mbahet në zyrën e konferencave tek objekti i ri i Komunës së Vitisë. Kjo mbledhje ...

Më shumë...

Trupat e Forcës së Sigurisë kanë parakaluar në këmbë nga qendra e qytetit të Deçanit në drejtim të fshatit Turistik Belle

Për nder të 17 Shkurtit, 12 vjetorit të Shpalljes së Pavarësisë së Republikës së Kosovës, nga qendra e qytetit të Deçanit në drejtim të grykës së Deçanit, konkretisht deri tek fshati Turistik Belle, Trupat e Forcës së Sigurisë së Kosovës Toga e parë e Kompanisë A, nga Regjimenti i 2-të ...

Më shumë...

REAGIM PUBLIK NGA MINISTRIA E INFRASTRUKTURËS DHE AMBIENTIT

MI LOGO

Ministria e Infrastrukturës dhe Ambientit (MIA), reagon ndaj shkrimeve të fundit të cilat janë adresuar në adresë të kësaj ministrie. MIA reagon ndaj shkrimeve të fundit duke i vlerësuar si tendencioze, të pabaza dhe kanë për qëllim lansimin e lajmeve lajthitëse. Ministria është e përkushtuar që të zbatohen me përpikëri ...

Më shumë...

Ministri Mustafa takoi drejtorin e Shoqatës së Sigurimeve, Sami Mazreku

Sistemi i sigurimeve në sektorin e bujqësisë, është një komponentë thelbësore për një sektor më konkurrues, më produktiv e më fitimprurës në Kosovë. Kështu është shprehur ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa, gjatë takimit me drejtorin ekzekutiv të Shoqatës së Sigurimeve të Kosovës, Sami Mazreku, me të ...

Më shumë...

Banka Botërore vazhdon mbështetjen e bujqësisë në Kosovë

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa, ka pritur në takim një delegacion të Bankës Botërore, të kryesuar nga menaxheri i Zyrës së BB-së në Kosovë, Marco Mantovanelli, me të cilët ka biseduar për zhvillimin e qëndrueshëm të sektorit të bujqësisë në Kosovë, si dhe për format e ...

Më shumë...

Kryetari Latifi takohet me operatoret ekonomik, diskutojnë për rritjen e cilësisë së punëve

Në sallën e mbledhjeve të Kuvendit Komunal të Rahovecit, kryetari i komunës së Rahovecit, Smajl Latifi në Prani edhe të nënkryetarit Fatmir Iska, menaxherit të zyrës së prokurimit, Astrit Mullabazi dhe menaxherët e projekteve ka mbajtur takim me operatorët ekonomik që kanë kontrata me komunën e Rahovecit për realizimin e ...

Më shumë...

Aktivitetet e komunës së Malishevës për nderë të përvjetorit të Pavarësisë

Agjenda e aktiviteteve të komunës së Malishevës me rastin e shënimit të 17 Shkurtit, Ditës së Shpalljes së Pavarësisë së Republikës së Kosovës, do të jetë: 15.02.3020. Nga ora 09:00 – Turniri në futboll të madh. Turniri mbahet në stadiumin e qytetit “Liman Gegaj” në Malishevë. 15.02.2020. Në ora 10:00 ...

Më shumë...

Aktivitetet e komunës së Junikut për nderë të Pavarësisë

Në vigjilje të 12 Vjetorit të Shpalljes së Pavarësisë së Kosovës, Komuna e Junikut për nderë të Festës së Shpalljes së Pavarësisë së Kosovës organizon këto aktivitetete: E premte, 14.02.2020 10:00 Homazhe të lapidari në qendër të Junikut, 10:30 Seancë solemne me rastin e 12 vjetorit të Pavarësisë së Republikës ...

Më shumë...

Agjenda e aktiviteteve për nderë të 17 shkurtit, “Ditës së Pavarësisë”

Komuna Deçan

Me rastin e 12 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, Komuna e Deçanit organizon këto aktivitete: Më 14 shkurt 2020, ora 11:00 – Ekspozitë “ Kullat e Komunës së Deçanit”, në Hollin e Pallatit të kulturës “Jusuf Gërvalla”, ora 12:30 “Shfaqje Humanitare”, nga Shkolla Lidhja e Prizrenit. Më 17 shkurt 2020, ...

Më shumë...

Rruga Besi – Podujevë, me dinamikë të përshpejtuar të punimeve

Ministri i Infrastrukturës dhe Ambientit, Lumir Abdixhiku, i shoqëruar nga Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, të enjten (13.02.2020), vizitoi pikat në të cilat kanë ngecur punimet në zgjerimin e rrugës nacionale N25, Besi – Podujevë. Nga këtu, ministri Abdixhiku tregoi se është bërë planifikim i ri financiar duke ...

Më shumë...

U mbajt mbledhja e parë e Këshillit Komunal për Siguri në Bashkësi për vitin 2020

Këshillit Komunal për Siguri në Bashkësi (KKSB) në komunën e Vitisë ka mbajtur mbledhjen e parë të rregullt. Gjatë këtij takimi është folur në veçanti për gjendjen e sigurisë në Komunën e Vitisë gjatë vitit të shkuar, e që është vlerësuar si shumë e qetë dhe stabile. Megjithatë shqetësim ka ...

Më shumë...

Begaj, siguroi anëtarët e KFDIVML se do të jenë pjesë e të gjitha shënimeve për datat dhe festa me rëndësi kombëtare

Kryetari i Komunës së Malishevës, Ragip Begaj, nënkryetari Hajdin Berisha dhe shefja e kabinetit, Blerta Krasniqi, kanë pritur në një takim pune, anëtarët e Komitetit për Familje të Dëshmorëve, Invalidëve, Veteranëve dhe Martirëve të Luftës (KFDIVML), me të cilët kanë biseduar për bashkëpunimin në aktivitetet e ndryshme, që lidhen me ...

Më shumë...

MINISTRI ABDIXHIKU PRET NË TAKIM GRUPIN E QYTETARËVE PËR MBROJTJEN E BADOVCIT

Ministri i Infrastrukturës dhe Ambientit, Lumir Abdixhiku, të mërkurën (12.02.2020) ka pritur në takim grupin e qytetarëve për mbrojtjen e liqenit të Badovcit. Bashkë me ekspertët përkatës nga ministria, Abdixhiku ka pranuar të gjitha shqetësimet e kësaj iniciative qytetare, që po kundërshtojnë ndërtimin e shtëpive të banimit në afërsi të ...

Më shumë...

Kryetari Latifi ka pritur në zyrën e tij Albina Krasniqi një vajzë të re e të suksesshme

Kryetari i komunës së Rahovecit Smajl Latifi ka pritur në zyrën e tij një vajzë të re e të suksesshme, Albina Krasniqi nga fshati Malësi e Vogël, e cila po korr suksese në sportin e futbollit. Ajo premton shumë në të ardhmen, e cila ju takon atyre që guxojnë dhe ...

Më shumë...

Sqarim për Opinionin Publik nga DBZhR e Komunës së Vitisë

Të nderuar qytetarë të komunës së Vitisë, dëshirojmë të u’a bëjmë me dije se dezinformimi publik i këshilltares komunale nga Lëvizja Vetëvendosje Liridona Bislimi është bërë rutinë dhe shprehi e punës së saj. Drejtoria e Bujqësisë në Komunën e Vitisë me mundësitë dhe kapacitetet e veta ka përkrahur familjen e ...

Më shumë...