kek
mbpzhr 2018
Airport Adem Jashari
MIT
Fillimi / Institucionet (faqe 31)

Institucionet

Kryetari Ramosaj, priti në takim Komandantin e Komandës Rajonale Perëndim

Kryetari i Komunë së Deçanit Bashkim Ramosaj më bashkëpunëtorë, priti në takim Komandantin e Komandës Rajonale Perëndim (Regional Command West) e KFOR-it Daniel Pisani. Gjatë këtij takimi është diskutuar lidhur më çështjen e sigurisë në komunën e Deçanit, për bashkëpunimin mes Institucionit Komunal dhe KFOR-it, bashkëpunim i cili nuk ka ...

Më shumë...

Selim Pacolli: Ka filluar asfaltimi i rrugës Vidime -Xhamia e Marevcit

Ka filluar asfaltimi i rrugës Vidime -Xhamia e Marevcit. Në një postim të tij në llogarinë e tij në internet nënkryetari i komunës së Prishtinës Selim Pacolli, ka njoftuar se ka filluar asfaltimi i rrugës Vidime -Xhamia e Marevcit, pjesa e parë. Pacolli ka thënë se së shpejti vazhdojmë me ...

Më shumë...

Kryetari Ramosaj, takoi banorët e dy fshatrave Strellc i Epërm dhe Strellc i Ulët

Kryetari i komunës së Deçanit Bashkim Ramosaj, me bashkëpunëtorë ka taku banorët e dy fshatrave Strellc i Epërm dhe Strellc i Ulët, ku bashkë kanë diskutuar një sërë temash sa i përket investimit në këto dy fshatra, si për projektin e ujit të pijes, kanalizimin e ujarëve të zeza, rregullimin ...

Më shumë...

Kryetari Jashari pret në takim kampionin e botës në kik-boks, Ismail Keta

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, ka prit në takim kik-boksierin shqiptar, kampion bote dhe fitues i shumë titujve tjerë, Ismail Keta. Në takim është diskutuar për shumë çështje, por me theks të veçantë rreth aktivitetit dhe angazhimit të Ketas në sportin luftarak. Kryetari Jashari, në një postim në ...

Më shumë...

Filloi zgjerimi i Sheshit “Adem Jashari”

Në Skenderaj ka nis projekti më i rëndësishëm në këto vitet e fundit – zgjerimi i Sheshit “Adem Jashari”, një projekt tejet i rëndësishëm për qytetarët e Skenderajt. Në ceremoninë e përurimit të fillimit të punimeve kanë marrë pjesë kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, zëvendësministri i Zhvillimit Rajonal, ...

Më shumë...

Për herë të parë Kosova po bëhet me portal turistik

  Ministri i Tregtisë dhe Industrisë Endrit Shala, në një postim të tij në facebook ka thënë se: Tashmë ka filluar procedura për zhvillimin e portalit turistik të Kosovës. Bukuritë e vendit tonë janë të dhuruara nga Zoti, deri më tash kemi bërë pak që t’i promovojmë ato. Gjatë mandatit ...

Më shumë...

FILLOI ASFALTIMI I RRUGËS MUQIVËRC – KRANIDELL – SELISHTË

  Filloi asfaltimi i rrugës Muqivërc – Kranidell – Selishtë, komuna e Kamenicës. Zëvendësministri Rexhep Kadriu tha se MIT mbetet e përkushtuar të krijojë infrastrukturë moderne në të gjitha fshatrat e Kosovës, që parandalon migrimin e brendshëm dhe krijon kushte të mira për zhvillim ekonomik. Rruga Muqivërc – Kranidell – ...

Më shumë...

Drejtoresha Emini mbajti takim përgatitor me Drejtorët e shkollave për fillimin e vitit të ri shkollor 2019/2020

Fatbardha Emini, Drejtoresh për Arsim në Viti, ka zhvilluar një takim pune me drejtorët e shkollave të kësaj komune. Bëhet me dije se në këtë takim është biseduar rreth parapërgatitjeve për fillimin e vitit të ri shkollor 2019-2020. Drejtoresha Emini ndër tjerash ka kërkuar nga drejtorët e shkollave që ata ...

Më shumë...

Një numër i madh i grave bëhet pjesë e  planifikimit të buxhetit komunal 2020-2022

Në Viti, është mbajtur diskutimi publik për planifikim e buxhetit komunal 2020-2022  me gjininë femërore. Me këtë rast në këtë takim kanë marrë pjesë shumë gra të cilat paraqitën nevojat e tyre për investime. Fillimisht Ibrahim Rama, Drejtor për Ekonomi Financa dhe Zhvillim, i ka njoftuar ato mbi draft buxhetin ...

Më shumë...

Rapperswil nga Zvicra forcon bashkëpunimin me Skenderajn

  Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, ka pritur në Kosovë kryetarin e Komunës Rapperswil-Jona të Zvicrës, Martin Stokling i shoqëruar edhe nga Hans-Jorg Goldener – menaxher i Kuvendit Komunal, Naim Zeqiri – këshilltar i kryetarit Stokling, Visar Rrecaj – konsull në Konsullatën në Cyrih dhe Akenbut Iballi – ...

Më shumë...

Firma gjermane “ SCAFOM –RUX” e gatshëm për investime në Malishevë

Kryetari i Komunës së Malishevës, Ragip Begaj me bashkëpunëtorë, nënkryetarin Hajdin Berisha dhe shefen e kabinetit, Blertë Krasniqi, pritën në takim pune një delegacion të firmës gjermane “ SCAFOM –RUX”, menaxherin Marco Hiby dhe Emmanuel Salmon, koordinator i këtij takim ishte Njazi Bytyçi, një afarist i suksesshëm me punë në ...

Më shumë...

Kryetari Haliti me bashkëpunëtor vizitoj projektet e shumta në Pozheran

Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti dhe Kryesuesi i Kuvendit Komunal të Vitisë, Naim Pira, të shoqëruar nga Administratori i Pozheranit, Ilir Zuka kanë vizituar Pozheranin për të njoftuar lidhur me projektet e shumta që janë realizuar e po realizohen në këtë lokalitet. Me këtë rast ata nga afër ...

Më shumë...

Komuna e Vitisë mbajti diskutimi publik për planifikim të buxhetit komunal me komunitetin pakicë

Komuna e Vitisë ka mbajtur të premten në Viti, diskutimin publik për planifikimin e buxhetit komunal 2020-2022 me komunitetin pakicë të kësaj komune. Me këtë rast, Drejtori për Ekonomi, Financa dhe Zhvillim, Ibrahim Rama i kanë njoftuar banorët mbi draft buxhetin komunal për vitin 2020 ku potencoi se buxheti komunal ...

Më shumë...

Në fshatin Çifllak, nis ndërtimi i Qendrës së Mjekësisë Familjare

  Në fshatin Çifllak të komunës së Rahovecit kanë nisur punimet për ndërtimin e objektit të ri të Qendrës së Mjekësisë Familjare. Në ceremoninë e nisjes së punimeve i pranishëm ishte kryetari i komunës së Rahovecit, Smajl Latifi,  zëvendësministri i Shëndetësisë, Ali Berisha, nënkryetari Fatmir Iska, drejtori i shëndetësisë Samir ...

Më shumë...

Përurohet faza tjetër e rregullimit të shtratit të Lumit “Klina”

  Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari dhe ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi, kanë përuruar fazën tjetër prej 800 metra të projektit për rregullimin e shtratit të Lumit “Klina”, përkatësisht distancën prej urës afër Xhamisë së qytetit deri tek ura tjetër brenda fshatit Klinë e Poshtme. ...

Më shumë...

Ministrja Zhiviç merr pjesë në Panairin e 57-të Ndërkombëtar të Bujqësisë dhe Ushqimit në Slloveni

Ministrja në detyrë e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Dijana Zhiviç mori pjesë në ceremoninë e inaugurimit të Panairit Ndërkombëtar të Bujqësisë dhe Ushqimit “AGRA – 2019” e cila po mbahet në Gornja Radgona të Sllovenisë e cila u organizua nga Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ushqimit e Sllovenisë. Në këtë panair, Ministrja ...

Më shumë...