KEK
Fillimi / Institucionet (faqe 33)

Institucionet

Kopshti i fëmijëve ,,Fatosat ’’ nga sot do të ketë të rregulluar ambientin e jashtëm

Kryetari i komunës së Deçanit Bashkim Ramosaj, bashkë më Komandantin e Komandës Regjionale –Perëndim (RC-W) Kolonel Gianluca Figus, përfaqësues i Kontingjentit Italian te KR-P sot kanë bërë përurimin e ambientit të jashtëm tek çerdhja e fëmijëve ,,Fatosat’’ në Deçan. Për kryetarin Ramosaj, ky investim nga KFORI- Italian, është i mirëseardhur ...

Më shumë...

Nga sot Qyteti i Deçanit është bërë me palestër të re sportive

Sportistët Deçanas nga sot do të kenë ku ti zhvillojnë ndeshjet e tyre sportive në kushte dhe standarde jashtëzakonisht të mira. Sot u bë inaugurimi i palestrës sportivë në Deçan ku kryetari i komunës së Deçanit Bashkim Ramosaj, bashkë me nënkryetarin Sami Cacaj, ekzekutivin komunal, sportist Deçanas asamblistë e qytetarë, ...

Më shumë...

Sipas IKSHPK-së, sot në komunën e Deçanit nuk ka të infektuar me virusin #Covid19, ndërsa tre persona janë shëruar plotësisht dhe një person ka ndërruar jetë

Sipas IKSHPK-së, sot në komunën e Deçanit nuk ka të infektuar me virusin #Covid19, ndërsa tre persona janë shëruar plotësisht dhe një person ka ndërruar jetë si pasoj e këtij virusi. Deri më sot, në komunën e Deçanit janë të identifikuara 200 raste me virusin SARS-CoV-2. Prej tyre 161 të ...

Më shumë...

Kryetari Haliti dhe Ministrja Dumoshi biseduan për bashkëpunimin e MKRS-së dhe Komunës së Vitisë

Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti dhe Drejtori i DKRS-së në Viti, Milot Lala janë pritur në takim nga Ministrja për Kulturë, Rini dhe Sport, Vlora Dumoshi dhe zëvendësi i saj, Engelbert Zefa. Gjatë këtij takimi ata kanë bashkëbiseduar për projektet të përbashkëta në fushën e Kulturës, Rinisë dhe ...

Më shumë...

Kryetari Begaj, nderon me mirënjohje pronarin e “Mulliri i Ri” në Mamushë, për ndihëm e dhënë për Malishevën gjatë luftës

Kryetari i Komunës së Malishevës, Ragip Begaj, e ka nderuar me mirënjohje “Mulliri i Ri” nga Mamusha, Raif Morinën, në emër të vëllezërve Morina, pronar të mullirit, për ndihmën e dhënë për Komunën e Malishevës, gjatë luftës së fundit. “Në emër të Komunës së Malishevës, sot pata nderin ta pres ...

Më shumë...

Sot një i shëruar në Malishevë dhe asnjë rast i ri me covid-19

Sot në territorin e Komunës së Malishevës, një person është shëruar i cili ka qenë i prekur me covid-19, ndërsa nuk është regjistruar asnjë rast i ri. Këto të dhëna janë të konfirmuara në komunikimin e rregullt zyrtar të Komunës së Malishevës me Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, ...

Më shumë...

Takimi konsultativ i Këshillit të Drejtorëve

Nënkryetari i Komunës së Deçanit, Sami Cacaj, udhëhoqi takimin konsultativ të Këshillit të Drejtorëve, ku u diskutua për çështje të ndryshme. Është diskutuar për takimin e radhës të Komitetit për Politikë dhe Financa, mbledhjen e radhës të rregullt të Kuvendit Komunal të Deçanit, është diskutuar edhe lidhur me aktivitetin që ...

Më shumë...

Murali 3D ne objektin e shtëpisë se kulturës restaurohet nga artistët e shoqatës SHFA “Gursel Sylejmani”

Artistët e Shoqatës së Artit Figurativ “Gursel Sylejmani” nga Vitia në krye me kryetarin e kësaj shoqate, Mervan Mustafa, gjatë fundjavës kanë punuar në restaurimin e muralit 3D në qytetin e Vitisë. Punimet në restaurimin e kësaj vepre artistike i ka vizituar Drejtori i DKRS-së në Viti, Milot Lala me ...

Më shumë...

Të dielën asnjë rast me Covid-19 në Malishevë

Të dielën në territorin e Komunës së Malishevës, nuk është regjistruar asnjë rast i ri me Covid – 19. Këto të dhëna janë konfirmuar në komunikimin e rregullt zyrtar të monitorimit të situatës me pandemi, në mes të komunës dhe Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës. Numri i rasteve ...

Më shumë...

Sipas IKSHPK-së, të dielën në komunën e Deçanit dy persona kanë rezultuar pozitiv me virusin #Covid19, ndërsa dy të tjerë janë shëruar plotësisht

Sipas IKSHPK-së, të dielën në komunën e Deçanit dy persona kanë rezultuar pozitiv me virusin #Covid19, ndërsa dy të tjerë janë shëruar plotësisht nga ky virus. Rastet pozitive janë: një nga Isniqi dhe një nga Strellci i Epërm. Deri më sot, në komunën e Deçanit janë të identifikuara 200 raste ...

Më shumë...

Aeroportit Ndёrkombёtar tё Prishtinёs i shtohet edhe njё destinacion i ri

Nga data 16 Dhjetor 2020, Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës “Adem Jashari” lidhet edhe me qytetin gjerman Karlsruhe/Baden-Baden me kompaninё ajrore “Wizz Air” e cila ёshtё kompani low cost. Pas linjave tё suksesshme nё aeroportin e Prishtinёs si Londra, Dortmundi, Bazeli, Milano, Memingeni, Viena dhe Budapesti, tani mё kanё dalё nё ...

Më shumë...

KEK-u dhe Termokosi angazhohen për furnizim cilësor me ngrohje të kryeqytetit

Falë angazhimit të KEK-ut dhe Termokosit, banorët e kyçur në rrjetin e ngrohëtores së kryeqytetit nuk do të kenë probleme me ngrohje nëpër shtëpitë e tyre. Të mërkurën, ushtruesi i detyrës së Kryeshefit Ekzekutiv të KEK-ut, Luigj Imeri nënshkroi aneks kontratë me Kryeshefin Ekzekutiv të Termokos-it, Arsim Fetahu me qëllim ...

Më shumë...

Sot një rast me Covid-19 në Malishevë

Sot në territorin e Komunës së Malishevës, është regjistruar një rast i ri me Covid – 19. Këto të dhëna janë konfirmuar në komunikimin e rregullt zyrtar të monitorimit të situatës me pandemi, në mes të komunës dhe Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës. Rasti i sotshëm është regjistruar ...

Më shumë...

Në Deçan është mbajtur ”Dita e Gështenjës”

Në Deçan është mbajtur ”Dita e Gështenjës”, frutit që është një nga pasuritë e qytetarëve të komunës së Deçanit, që me të dikur e kanë siguruar edhe mbijetesën. Kësaj dite i dhanë hijeshi “Ansambli i Këngëve dhe Valleve”, pikturat nga piktorët e njohur dhe panairi me produktet që prodhohen nga ...

Më shumë...

Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare ne Viti pajiset me sistem qendror te oksigjenimit

Komuna e Vitisë, përmes investimeve kapitale ka pajisur QKMF-në në Viti, konkretisht repartin e urgjencës si dhe shërbimin e urgjencës në QMF -Pozheran me sistem të oksigjenimit qendror. Në këtë përurim mori pjesë kryetari i Komunës së Vitisë Sokol Haliti me bashkëpunëtorë dhe Drejtoresha e Shëndetësisë, Hanife Januzi. Kryetari Haliti ...

Më shumë...

Kryetari Haliti me bashkëpunëtor vizitoi fshatin Ramjan për të parë punimet në ndërtimin e trotuarit

Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti dhe Kryesuesi i Kuvendit Komunal të Vitisë, Naim Pira kanë vizituar fshatin Ramjan. Aty nga afër ata kanë parë punimet në ndërtimin e trotuarit në këtë fshat. Përndryshe banorët e Ramjanit kanë potencuar se ndërtimi i trotuarit rritë sigurinë e qytetarëve në trafik ...

Më shumë...